Hokej

Generální manažer Anaheimu Ducks rezignoval. Čeká ho léčba alkoholismu

Generální manažer Anaheimu Ducks rezignoval. Čeká ho léčba alkoholismu

Bob Murray rezignoval ze své funkce viceprezidenta a generálního manažera týmu Anaheim Ducks. 66letý Kanaďan v nejbližších dnech nastoupí do programu pro alkoholově závislé.

V úterý hokejový klub oznámil, že Murrayho působení u týmu bylo pozastaveno kvůli blíže nespecifikovanému profesnímu pochybení. Ve středu pak Ducks oznámili, že Murray, který funkci generálního manažera zastával od roku 2008, rezignoval. Jeho chování ve funkci je popisováno jako toxické či nevhodné a údajně se měl dopouštět slovních útoků na pracovníky a hráče Ducks.

“Chci se omluvit všem, které jsem zasáhl svým chováním. Přísahám, že ve svém životě učiním změny, nástupem do léčebného programu začínaje,“ stojí ve vyjádření bývalého viceprezidenta.

Na začátku listopadu přepsal klubovou historii 36letý Ryan Getzlaf, tímhle kouskem se stal nejproduktivnějším hráčem Ducks:

Majitelé týmu Susan a Henry Samueliovi se rovněž omluvili všem, kteří byli Murrayho pochybením ovlivněni. Neznámý zdroj pro ESPN uvedl, že výdaje Murrayho léčby zaplatí majitelé. Klub v současnosti hledá jeho nástupce, který by měl být do funkce uveden do začátku léta. Prozatímní generální manažer je Jeff Solomon.

 

Související obsah

K dění v Anaheimu se vyjádřila také samotná NHL: “Rozhodnutí Boba Murrayho podporujeme. Rozumíme, že kvůli osobním problémům potřebuje odpovídající léčbu a pomoc, ale v lize není pro takové chování místo. Děkujeme organizaci Ducks za pohotové a vhodné řešení nastalé situace. Liga i její kluby by měly poskytovat bezpečné pracovní prostředí.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události