Další sporty

Sportovci vzpomínají na Mira Žbirku. Kondolovali Vémola či Šafářová

Sportovci vzpomínají na Mira Žbirku. Kondolovali Vémola či Šafářová
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Obrovsky smutná zpráva zasáhla hudební svět, ve středu 10. listopadu odešel ve věku 69 let legendární zpěvák Miro Žbirka. Na bratislavského rodáka ale vzpomínají i čeští a slovenští sportovci.

Vzpomínku na svém Instagramu sdílela například slovenská tenistka Dominika Cibulková, která přidala fotku ze společné akce a přidala vzkaz: "Odpočívej v pokoji, Meky." Upřímnou soustrast vyjádřila i Lucie Šafářová. "Další legenda nás opustila, jeden z mých nejoblíbenějších zpěváků," napsala ve svém příběhu na Instagramu.

Společnou fotku sdílel také úspěšný zápasník MMA Karlos Vémola, který v minulosti zapózoval s legendárním zpěvákem a svou manželkou Lelou Ceterovou. "Dnes nás navždy opustila legenda česko-slovenské hudební scény," pronesl Vémola na svém Instagramu. 

Biatlonistka Jessica Jislová sdílela video ze soustředění v Norsku, kde společně s Markétou Davidovou a Evou Puskarčíkovou poslouchají písničku Mira Žbirky. Zavzpomínala ale například i olympionička Kristiina Mäki, která sdílela fotku a přidala emotikon holubice. 

Fotku s hudbou sdíleli například fotbalista Dávid Hancko, tenistky Kristýna Plíšková a Barbora Strýcová a plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. Zavzpomínali také například judista Lukáš Krpálek, hokejista Tomáš Plekanec a zápasník MMA Michal Martínek.

Související obsah

​Písničky slovenského zpěváka byly oblíbené napříč generacemi, takže není divu, že jeho odchod zasáhl i velké množství sportovců. Ostatně sám Žbirka byl velkým fotbalovým fanouškem. Klubem jeho srdce byl Arsenal.

Miroslav Žbirka se proslavil především svými hity z osmdesátých let:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události