České hokejistky odstartovaly kvalifikaci vítězně, doma přehrály Norky

Velký sen mají české hokejistky. V severočeském Chomutově bojují o postup na olympijské hry a začaly proti Norkám, které bojovaly, ale nakonec na svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny nestačily.

České reprezentantky se dostaly do vedení na konci jedenácté minuty, kdy se prosadil produktivní útočnice Alena Mills. Norky odpověděly v sedmnácté minutě, kdy se prosadila s velkou dávkou štěstí Ingrid Morsetová a mohlo se tedy začít úplně od začátku.

Vyrovnaný stav vydržel jen devatenáct sekund. Do úniku se dostala obránkyně Daniela Pejšová, která se vydala směrem na branku a střelou k levé tyčce navrátila českému celku jednobrankové vedení. Druhá třetina byla hodně ve scénáři domácího celku, ale brankářka Nyströmová chytala parádně.

Důležitou branku na 3:1 vstřelila na startu třetí třetiny Aneta Lédlová, která se parádně zorientovala před brankou. Madelen Haugová Hansenová sice bleskově snížila, ale puk se nakonec do branky nedostal a videorozhodčí gól odvolal. Další branka nepřišla, a tak české hokejistky vstoupily do kvalifikace důležitou výhrou.