McGregor proti Čimajevovi? Vlk už jednou chtěl Ira zmlátit, bitce zabránila policie

McGregor proti Čimajevovi? Vlk už jednou chtěl Ira zmlátit, bitce zabránila policie
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia, Instagram MMA

Žádný MMA zápasník není vyzýván na souboj tak často jako Conor McGregor. Zájem o zápas s nejvýdělečnějším fighterem všech dob je enormní a každou chvíli se v řadách UFC objeví někdo, kdo chce vyprovokovat největší zápas své kariéry. Naposledy jméno irského ranaře zmínil Chamzat Čimajev.

"Pojďme udělat velké drama, velkou show," hodil Čimajev (10-0) rukavici příspěvkem na sociálních sítích, kde označil bývalého UFC šampiona.

 

Neporažený zápasník, který čtvrtou výhru v prestižní organizaci získal na UFC 267 uškrcením Li Jinglianga, své sociální sítě využívá hlavně k provokaci ostatních bijců. Nedávno se nabízel Leonu Edwardsovi, rovněž provokuje šampiona velterové váhy Kamaru Usmana či gangstera Natea Diaze. Bez zmínky nenechal ani youtuberské bratry Paulovi, kteří se snaží proslavit ve světě boxu.

Některé souboje jsou představitelné a například duel s Natem Diazem či Leonem Edwardsem je lehce představitelný, rukavice hozená Conoru McGregorovi zůstane ležet. Pokud pomineme fakt rozdílných váhových kategorií, McGregor se do klece vrací jen kvůli největším jménům v UFC, což Čimajev, i přes neuvěřitelné výkony a současnou popularitu, ještě není.

A co víc, jakékoliv spekulace o příštím McGregorově soupeři pohřbil Dana White na poslední tiskovce: "Conor není připraven zápasit, Conor je pořád zraněný. Už jenom mluvit o zápase s ním je hloupost," pronesl v reakci na možnou odvetu mezi McGregorem a Maxem Hollowayem.

McGregor se zranil v červnu 2021. Při zápase s Dustinem Poirierem si zlomil nohu:

​Čimajev je připodobňován k Chabibu Nurmagomedovi. Dva neporažené fightery ale nespojuje jen zápasnický talent a podoba, ale také nenávist k McGregorovi. Prozatím však zůstává k vysněnému souboji stejně daleko, jako byl v roce 2018, když se údajně vydal McGregora zmlátit do rodného Irska. Nedávno se o křížové výpravě rozpovídal: "Upřímně, chtěl jsem ho zmlátit."

Co se stalo? "Bylo to v době, kdy McGregor urazil Chabiba a také mluvil o Zubairovi (Tuchugov). Mluvil ještě o dalším chlápkovi z Čečenska. Prý ho při tréninku knokautoval při sparingu. Mě v té době nikdo neznal, v tu chvíli to ve mně vřelo, rozhodl jsem se za ním vyrazit a zmlátit ho. Zasloužil by si to," pokračoval Čimajev.

Čimajev žije a trénuje ve Švédsku, přes Severní moře je to do Irska kousek, a tak netrvalo dlouho a rozzuřený zápasník dorazil do Dublinu. "Jel jsem tam chránit svou čest. Jel jsem tam za nás všechny. Lidé si myslí, že jsem tam jel, abych pomohl Chabibovi v přípravě (nacházíme se v době před UFC 229, kde se McGregor utkal s Chabibem o pás lehké váhy), ale já tam kvůli Chabibovi nejel," vyprávěl dále.

Související obsah

​Vlk přiznal, že nevěděl, k čemu by přesně došlo, až by na McGregora narazil v ulicích Dublinu nebo tělocvičně. Šanci ale ani nedostal, hned po přistání ho dle jeho slov zadržely speciální jednotky.

"Nechápal jsem, co chtějí. Moje angličtina byla špatná. Na policejní stanici mě drželi hodiny. Nemluvili se mnou, prostě mě drželi v cele. Nedonesli mi ani jídlo a pak mi oznámili, že se musím vrátit do Švédska," uzavřel vyprávění.

Netrval dlouho a na  provokativní tweet zareagoval sám McGregor. A jak to už u Mystic Maca bývá, úder vrátil ve velkém stylu. Propálil, že věci by mohly být úplně jinak, než se zdají. 

“Brácho, není problém. Ocenil jsem, že jsi nám v roce 2018 nabídl pomocnou ruku a pomohl si mi zmlátit toho ku***skýho holuba. Čečensko ví! Kašlat na tyhle holubí MMA slečinky. My, The Mac a Akhmat, na nás si nikdo nepřijde, nikdy nebude mír,“ reagoval provokativně McGregor.

Stál Čimajev na straně McGregora, když se Ir chystal na miláčka východu? Nebo se jedná o další přestřelku, ve které i smyšlené příběhy mohou stát skutečností?

Čečenský rodák v UFC bojoval naposledy 30. října a již tento pátek ho čeká další boj. Tentokrát ovšem nepůjde o MMA, nýbrž o zápas. V něm změří síly se zkušeným fighterem z UFC Jackem Hermanssonem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události