šipky

Další historická chvíle pro Sherrockovou. Šipkařka je ve čtvrtfinále Grand Slamu

Další historická chvíle pro Sherrockovou. Šipkařka je ve čtvrtfinále Grand Slamu
Fallon Sherrocková šipky darts Zdroj: Profimedia

Famózní šipkařka Fallon Sherrocková nadále září a na turnaji Grand Slam of Darts postoupila už do čtvrtfinále! V osmifinále si poradila s favorizovaným Mensurem Suljovičem 10:5 a je mezi nejlepší osmičkou. V dalším kole ji čeká Peter Wright, který v dramatickém souboji porazil obhájce titulu Josého de Sousu 10:9.

Fallon Sherrocková nadále přepisuje historii šipek. Nyní se jako první žena dostala do čtvrtfinále PDC major turnaje. Úvod zápasu sice lépe vyšel Suljovičovi, který se dostal do vedení 2:0. Jenže pak 27letá hráčka srovnala, a to i díky skvělému zavření 124.

Od stavu 2:2 se pak Sherrocková zásluhou dalších dvou brejků dostala až do vedení 8:4 a zápas nakonec dovedla do vítězství 10:5, které ji posílá mezi nejlepší osmičku na Grand Slam of Darts. Naopak favorizovaný Rakušan Mensur Suljovič, kterému patří 27. místo v PDC rankingu, na turnaji končí.

Související obsah

​Ve čtvrtfinále se Angličanka utká se Skotem Peterem Wrightem. Zkušená světová dvojka svedla v osmifinále fantastickou bitvu s obhájcem trofeje Josém de Sousou. Zápas nakonec dospěl až do stavu 9:9, ve kterém Wright dokázal soupeře brejknout a připsal si rozhodující leg.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici pak tvoří Michael van Gerwen a Michael Smith.

Osmifinále Grand Slam of Darts:

M. Smith – J. Cullen 10:5

P. Wright – J. de Sousa 10:9

M. Suljovič – F. Sherrocková 5:10

M. van Gerwen – G. Anderson 10:8

Sherrocková zářila už v základní skupině, kde předvedla skvělé zavření 170:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.