MMA

Vlk Čimajev vyhrál i mimo UFC. Tentokrát triumfoval v zápase ve volném stylu

Vlk Čimajev vyhrál i mimo UFC. Tentokrát triumfoval v zápase ve volném stylu
UFC zápasník Khamzat Čimaev | Zdroj: Instagram / UFC

Vycházející hvězda UFC Chamzat Čimajev potvrdil své kvality i mimo MMA. S rivalem z nejprestižnější organizace světa Jackem Hermanssonem se sice utkal v dobře známých prostorech klece, ale dle pravidel zápasu ve volném stylu.

Od poslední výhry čečenského Vlka neuplynul ani měsíc a už se pustil do dalšího souboje. Na galavečeru Bull Dog Fight Night 9 ve Švédsku se postavil krajanovi Jacku Hermanssonovi (22-6 MMA) a ačkoli jeho rival v UFC zápasí ve střední váze, tentokrát byl ve velterové váze Čimajev (10-0 MMA) tím už na pohled těžším gladiátorem.

Během dvou tříminutových kol Čimajev navázal na své výkony v UFC a ukázal, že mu wrestling rozhodně není cizí. Hned na úvod dostal soupeře na zem a úspěšný hod se mu povedl ještě několikrát. Nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství 8-0 na body.

Podívejte se na zápas Čimajev vs. Hermansson:

Související obsah

​Na půdě UFC naposledy porazil čínského bijce Li Jinlianga. Co čeká na neporaženou vycházející hvězdu příště, zatím není jisté. Rýsuje se duel s bývalým titulovým vyzyvatelem Gilbertem Burnsem, ale nic není potvrzeno.

Skvělý grappler je také Slovák Vojto Barborík. Své dovednosti předvedl na KSW 60:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události