Další sporty

Dubovská ve Finsku slaví nejlepší umístění v kariéře. Vyhrála opět Vlhová

Dubovská ve Finsku slaví nejlepší umístění v kariéře. Vyhrála opět Vlhová
Zdroj: profimedia.cz

Martina Dubovská si ve druhém slalomu ve finském Levi pod umělým osvětlením dojela pro nejlepší umístění ve Světovém poháru v kariéře, a to pro šesté místo. Vítězkou se stejně jako v sobotu stala úřadující šampionka ze Slovenska Petra Vlhová.

Finské Levi je pro Dubovskou srdcovou záležitostí. Právě zde v roce 2019 poprvé pronikla poprvé do top desítky, když v roce 2019 skončila devátá. V roce 2020 byla desátá a letos výsledek ještě vylepšila.

Po první jízdě byla se ztrátou 73 setin na první Vlhovou sedmá. V druhé jízdě zajela sice o něco pomalejší čas, ale v dobu protnutí cílové čáry na průběžném druhém místě. Nakonec skončila šestá, jen pár desetin za světovou elitou.

Pro další triumf si bezchybnou jízdou dojela slovenská superstar Vlhová, která vyhrála i sobotní slalom. Na finské trati zvítězila už popáté, čímž překonala bilanci své rivalky Shiffrinové, které vítězství uteklo možná kvůli lehkému zaškobrtnutí v polovině trati. Jméno pro pátého soba, kterého v Levi "dostávají" vítězové, Slovenka tentokrát připravené neměla.

Související obsah

Pořadí nedělního slalomu v Levi:

1. Petra Vlhová (SVK)

2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47

3. Lena Duerrová (GER) +0,78

6.Martina Dubovská (CZE) +1,40

Druhá česká závodnice Gabriela Capová skončila opět mimo finálovou třicítku na 51. místě. Na postupové příčky jí chybělo 1,79 sekundy.

Letos v únoru byla Dubovská na stejném místě dvanáctá. Tipnete se, kdo vyhrál?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události