Nice se v Ligue 1 dostalo na druhé místo. Jeden zápas se nedohrál

Fotbalisté Nice se radují z gólu do sítě Angers Zdroj: Profimedia

Ve francouzské Ligue 1 se v neděli mělo odehrát hned sedm zápasů, ale nakonec tomu tak nebylo. Poslední duel mezi Lyonem a Marseille se kvůli neukázněným divákům nedohrál. V jiném zápase se dařilo Nice, které porazilo Clermont, a dostalo se už na druhé místo. Překvapení soutěže Lens prohrálo a propadlo se na čtvrté místo.

Nice hrálo na hřišti Clermontu a uspělo po vítězství 2:1. První gól přišel už v 17. minutě a byli to domácí, kteří se radovali. Hlavou se trefil Florent Ogier. Ale ve druhém poločase Nice otočilo skóre.

V 77. minutě se pěkným halfvolejem prosadil Amine Gouiri a těsně před koncem přišlo rozhodnutí, opět z kopačky Amine Gouiriho. Nice zvítězilo 2:1 a dostalo se na druhé místo francouzské ligy.

​Překvapivě padlo Lens, které schytalo těžký debakl na hřišti Brestu, kde padlo 0:4 a propadlo se na čtvrté místo. Gólová přestřelka byla k vidění v zápase Méty – Bordeaux. Hosté vedli 2:0, ale nakonec duel skončil smírně 3:3.

Poslední zápas mezi Lyonem a Marseille se nedohrál. Jeden z fanoušků domácích trefil při rohovém kopu Dimitriho Payeta lahví s vodou do hlavy, rozhodčí duel ukončil a nakonec rozhodl, že se pokračovat nebude.

Nedělní výsledky Ligue 1:

Brest – Lens 4:0 (3:0)
Branky: 3. Mounié, 13. Chardonnet, 33. Faivre, 70. Le Douaron.

Angers – Lorient 1:0 (0:0)
Branka: 68. Mangani (pen.).

Méty – Bordeaux 3:3 (1:2)
Branky: 45. de Préville, 51. Nguette, 71. Nguette – 17. Elis, 39. Oudin, 65. Oudin.

Štrasburk – Reims 1:1 (0:1)
Branky: 90+7. Bellegarde – 22. Ekitike.

Troyes – St. Étienne 0:1 (0:0)
Branka: 60. Trauco.

Clermont – Nice 1:2 (1:0)
Branky: 17. Ogier – 77. Gouiri, 82. Gouiri.

Lyon – Marseille: nedohráno