Fotbal

Xaviho revoluce v Barceloně pokračuje: Klub chce vyhodit hvězdného stopera

Xaviho revoluce v Barceloně pokračuje: Klub chce vyhodit hvězdného stopera
Samuel Umtiti tráví tuto sezonu pouze na lavičce náhradníků | Zdroj: Profimedia

Nový trenér Barcelony Xavi Hernández musí řešit nejen příchody nových posil, ale hlavně najít cestu, jak klub stabilizovat po finanční stránce. Je tedy třeba snížit plat, nebo se úplně zbavit přeplácených hvězd. Jedním z nich je stoper Samuel Umtiti, který odmítl přistoupit na snížení astronomického platu.

Umtiti aktuálně v Barceloně pobírá v přepočtu 6,2 milionu korun týdně, což z něj dělá jednoho z nejvíce vydělávajících obránců na světě. Jeho výkonnost tomu ale rozhodně neodpovídá, a tak se katalánský klub rozhodl francouzskému obránci snížit plat, na což ale Umtiti odmítl přistoupit.

Vedení Barcelony se tak snaží najít razantnější řešení v podobě rozvázání smlouvy, což aktuálně řeší se svými právníky. Informují o tom španělská média. Investovat peníze do tohoto hráče je zkrátka pro Barcelonu nevýhodné.

Související obsah

​Už jenom proto, že do zápasu za první tým Barcelony naposledy zasáhl 8. srpna, kdy nastoupil na 29 minut utkání proti Juventusu. Od té doby zahřívá už pouze místo na lavičce a šanci v základní sestavě mu nový trenér Xavi nedal ani při premiéře proti Espanyolu, kdy ve stoperské dvojici nastoupili Gerard Piqué a Eric García. 

Umtiti přestoupil do Barcelony v roce 2016 z francouzského Lyonu, kdy byl ve svých 24 letech velkým příslibem světového fotbalu. Svými výkony ale v posledních letech stagnuje, a tak španělský klub již jeho služeb využívat nechce. 

Xaviho premiéra v roli hlavního trenéra Barcelony byla úspěšná. Jeho tým si poradil v městském derby s Espanyolem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události