Fotbal

Sparta nemusí smutnit, šanci na Evropu má. Podobnou jako Jablonec a Slavia

Sparta nemusí smutnit, šanci na Evropu má. Podobnou jako Jablonec a Slavia
Zdroj: Profimedia

Tři české týmy v jarní části evropských pohárů? Tak to tu dlouho nebylo. Velkou šanci má Sparta, Slavia i Jablonec, ale v nejlepší pozici jsou i přes čtvrteční prohru Letenští. Jaká je před posledním zápasem situace u trojice českých zástupců? Hlasujte v anketě na konci článku.

Pražská Sparta se ve čtvrtek možná mohla radovat z postupu do jarní části Evropské ligy, ale utkání s Rangers jí nevyšlo, prohrála 0:2 a právě skotský celek na úkor Letenských postoupil dál. Vzhledem k nové evropské soutěži ale může jít ze třetího fleku do play-off Evropské konferenční ligy. 

Matematika je jednoduchá. Sparta má na svém kontě jednu výhru a remízu, je na třetím místě a náskok na poslední Brøndby činí dva body. Poslední utkání navíc sehraje právě proti Dánům na domácím hřišti, nevýhodou však bude omezená kapacita, tedy tisíc diváků. Spartě stačí neprohrát. 

Související obsah

​Také Slavia si výrazně zkomplikovala situaci s postupem do jarní části. Na rozdíl od Sparty to bylo ovšem o soutěž níže – v Evropské konferenční lize. Tým Jindřicha Trpišovského dostal v nastavení branku od Feyenoordu na 2:2 a přišel o cenné dva body. 

V případě výhry nad rotterdamským celkem by na půdě Unionu Berlín stačila i prohra o jednu branku. Aktuálně má sice tým z Vršovic o jeden bod více než tým z hlavního města Německa, ale poslední zápas se hraje na půdě pátého týmu Bundesligy. Sešívaným taktéž stačí remíza a ani oni se nemusí ohlížet na výsledek souběžně hraného skupinového zápasu.

Související obsah

​Možná překvapivě usiluje o postup před posledním zápasem skupin také severočeský Jablonec, který má tři remízy v řadě. V posledním zápase hrál 1:1 na domácí půdě s nizozemským Alkmaarem, který je již jasným postupujícím do jarní fáze. 

Jablonec je aktuálně třetí a ztrácí bod na dánské Randers. V případě shody bodů nebude rozhodovat vzájemné skóre, oba duely totiž skončily 2:2. Dánský celek hraje na půdě Alkmaaru, tým Petra Rady jede do Kluže. Teoreticky tak stačí i bod, a to v případě, kdy by klub Randers prohrál v Nizozemí o dvě branky.​

Jenže když ovšem Dánové vyhrají, Jablonci nebude na postup stačit ani jejich výhra. Nejzapeklitější situace by mohla nastat, kdyby Jablonec remizoval a tým Randers prohrál o gól. V takovém případě by měly oba týmy sedm bodů a rozdíl ve skóre 0. V tom případě by rozhodoval vyšší počet vstřelených branek, který hraje ve prospěch Randers. Dánové mají zatím skóre 9:8, Jablonec 6:6.


​Sparta představila retro dresy k 128. výročí založení klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události