Fotbal

Sparta kritizovaná ze všech stran, vychutnávají si ji fanoušci Rangers

Sparta kritizovaná ze všech stran, vychutnávají si ji fanoušci Rangers
Zdroj: profimedia.cz

Pražská Sparta nezvládla páté utkání v Evropské lize a po prohře 0:2 na hřišti glasgowských Rangers se do jarní části druhé nejlepší evropské soutěže nepodívá. Z neúspěchu jsou nadšení především skotští fanoušci, na sociálních sítích připomínají i Kamaru.

Po situacích z března a poté také ze startu sezóny bylo jasné, že utkání mezi Rangers a pražským klubem, tentokrát Spartou, bude hodně pikantní a rizikové. Vše se nakonec obešlo bezproblémově, tým Pavla Vrby nicméně padl 0:2 a s Evropskou ligou se loučí. 

Hodně si na předvedenou hru stěžovali fanoušci Sparty, ale nechyběly ani narážky skotských fanoušků, kteří příznivce letenského celku hodně provokovali. V diskuzích především na twitteru nechybí například fotky Glena Kamary. 

Související obsah

Při výsměchu Spartě Skotové často narážejí na téma rasismu. "Povězte, bolí to o to víc, když víte, že to byl černoch, kdo dal oba góly, které vás vyřadily?" provokoval jeden z fanoušků. "Nejhorší tým, který jsem za poslední roky viděl na Ibroxu. Trénujete vůbec bránění?" přisadil si další. Řada fanoušků zmínila také karmu.

Příznivci Rangers si zatím vychvalují i nového trenéra, kterým se po nečekaném odchodu Stevena Gerrarda stala nizozemská legenda Giovanni van Bronckhorst. Objevují se i klasické výsměchy a ironická přání směrem do Evropské konferenční ligy. 

Fanoušci aktuálně čtvrtého celku Fortuna ligy jsou zklamaní, ale uvědomují si, co je čeká. "Musíme bodovat s Brøndby, abychom byli vůbec na jaře v Evropě. Nebyl to dobrý výkon, rozhodně byli hratelní. Sestavu ani některý střídání fakt nechápu," napsal jeden z fanoušků na twitteru.

"Mám pocit, že se z toho nikdy nevyhrabem. Vždy nový impuls pod novým trenérem, ale po čase jde vše do kopru. Ztrácím naději v lepší zítřky," propadl v zoufalství další fanoušek týmu z Letné.

Související obsah

Ačkoliv Sparta teď schytává kritiku od fanoušků cizích i těch vlastních, tak zoufat ještě nemusí. Pokud v posledním kole skupiny neprohraje doma s Brøndby, postoupí alespoň do vyřazovací části Evropské konferenční ligy, o což rovněž bojují i Slavia s Jabloncem.

Slavia se jaru v Evropské konferenční lize přiblížila domácí remízou s Feyenoordem, které předcházely nepokoje v centru Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události