Velké drama nestrhl pro Srbsko ani Djokovič, hrozí mu vyřazení

Novak Djokovič v Davis Cupu | Zdroj: Profimedia

Srbsko i s Novakem Djokovičem v sestavě nedokázalo vyhrát druhé utkání ve skupině. Po jasné výhře nad Rakouskem se muselo sklonit před Německem, když o vítězi rozhodla až závěrečná čtyřhra. Němci nyní mají postup ve svých rukách. Stačí, když jakkoli porazí Rakousko. Zápasy Davis Cupu můžete sledovat na Voyo.

První zápas duelu Srbska proti Německu sledoval Djokovič pouze z tribuny. Jeho krajan Krajinovič se postavil Němci Koepferovi a měl být lehkým papírovým favoritem. Ale vstup do utkání mu vůbec nevyšel, když už ve třetím gamu ztratil servis. Dokázal se sice znovu dotáhnout, ale úvodní sadu nakonec ztratil v tiebreaku.

Ve druhém setu pak diváci viděli hned pět ztracených podání, ale ke smůle Krajinoviče patřily tři z nich jemu, a tak prohrál i druhý set, což Německo poslalo do vedení 1:0 na zápasy.

​Na kurt tak nastoupil Novak Djokovič, který musel porazit Leonarda Struffa, aby udržel naději Srbska na vítězství. Se svým soupeřem si poradil naprosto bez problémů, když ani jednou neztratil své podání a po setech 6:2 a 6:4 musela rozhodnout do závěrečná čtyřhra.

I do ní nastoupila tenisová světová jednička. Parťáka mu dělal Nikola Čačič, kterému ve dvouhře patří až 1540. místo ve světovém žebříčku. Srbská dvojice první set ztratila v tiebreaku, ale ten druhý už získala na svoji stranu, když německý pár obrala o podání v osmém gamu a vzápětí dopodávala na 6:3. V rozhodujícím setu se srbská dvojice dostala do vedení 4:2, ale Krawietzovi s Puetzem se podařilo stav otočit, a tak toto obrovské drama zamířilo až do zkrácené hry. V ní byla úspěšnější německá dvojice, která vyhrála 7:6.

Srbsko tak po suverénní výhře nad Rakouskem druhé utkání ve skupině prohrálo a bude muset doufat, že Německo stejný tým ve vzájemném utkání nezdolá, jinak Novak Djokovič přijdou o první místo ve skupině a budou muset doufat v postup ze druhého místa. V ostatních zápasech porazila Austrálie Maďarsko 2:1, dále v rámci české skupiny Francie prohrála s Velkou Británií 1:2, Kazachstán přehrál stejným poměrem Švédsko a Rusko rozdrtilo Ekvádor 3:0.