Spartu spasil proti Liberci Pulkrab, Plavšič zažil svoje poprvé

Matěj Pulkrab a Adam Karabec Zdroj: Profimedia

Slavia potvrdila proti Teplicím roli favorita a svým pronásledovatelům v tabulce opět odskočila. Na druhou Plzeň má aktuálně náskok tři body. O své výhře rozhodla už v prvním poločase. A když hostující Mareček viděl červenou, bylo hotovo. Zvítězit dokázala i Sparta, když rozhodl střídající Matěj Pulkrab. Dále se v domácí lize trápí Jablonec, který nestačil na Mladou Boleslav. Bez bodu je i Karviná z utkání proti Hradci.

Slavia vstoupila podle očekávání do utkání jako velká voda a v první patnáctiminutovce si vytvořila hned tři velké šance, ale Kuchta ani Hromada se prosadit nedokázali. Co se nepovedlo jim, dokázal v 16. minutě Stanciu. Postavil se k přímému kopu, který byl ze značného úhlu, ale střelou na branku překvapil Grigara natolik, že se míč třepotal v síti.

Chvíli před poločasem se slávistům podařilo vedení zdvojnásobit. Lukáš Masopust odcentroval z pravé strany do vápna, kde našel hlavu Jana Kuchty, který zamířil přesně k tyči. Definitivní ránu do vazu dal Teplicím Mareček, když ostře zajel do Olayinky a rozhodčí Machálek neváhal udělit červenou kartu.

​V závěru zápasu se ještě gólově prosadil Aiham Ousou, který zužitkoval přesnou přihrávku Srdjana Plavšiče, jenž si tak připsal první kanadský bod v dresu Slavie.

Sparta se protrápila k výhře

Fotbalisté Sparty si chtěli spravit chuť po posledních dvou prohrách v lize a evropských pohárech. To se jí začalo dařit už v páté minutě, kdy Sáček odcentroval do vápna, kde našel hlavu Adama Karabce a zamířil přesně pod břevno. O vedení Sparta přišla po půlhodině hry. Rabušič vysunul Christiana Frýdka a sparťanský odchovanec elegantně překonal Holce.

Na začátku druhého poločasu se k povedené střele dostal Haraslín, ale zamířil těsně vedle. Stejný hráč o tři minuty později vysunul Hložka, kterého ale vychytal brankář Knobloch.

​Krásný fotbalový moment byl pak k vidění v 62. minutě. Karabec odcentroval a Haraslín se pověsil do vzduchu nůžkami a orazítkoval břevno. To by byl ukázkový gól. Toho se sparťané přece jen dočkali. Po rohovém kopu prodloužil míč na zadní tyč Krejčí mladší, kde číhal Matěj Pulkrab úspěšně zakončil.

Liberec mohl v 83. minutě ještě srovnat, ale samostatný únik Tupty vychytal Holec. Letenští tak po dvou porážkách vyhráli.

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.