šipky

To byly nervy! Wright v dramatickém finále ovládl Players Championship Finals

Neuvěřitelně dramatické finále nabídlo Players Championship Finals. K vidění byl maximální počet legů, ve kterých byl nakonec šťastnější Peter Wright, který tak letos získal po World Matchplay druhou velkou trofej. Pro jeho soupeře, Ryana Searla, to bylo první velké finále, ale předvedl v něm velmi klidný a suverénní výkon.

Začátek finálového duelu mez Wrightem a Searlem nabídl vyrovnanou podívanou. Prvně jmenovaný útočil ve třetím legu na zavření devítky, ale sedmá šipka nevyšla, ale alespoň se mu povedlo jít do první přestávky za vedení 3:2.

Ani ve druhém herním bloku se fanoušci nedočkali brejku. Oba borci si drželi podání velmi pečlivě a za stavu 5:5 utkání směřovalo do dramatické koncovky. Jedenáctý leg se ale skotskému šampionovi vůbec nepovedl a Searle šel poprvé v zápase do vedení. Světová dvojka se tím ale nenechala zaskočit a další legy získala na svoji stranu. Před poslední přestávkou pak byl stav 8:7 pro skotského šipkaře. 

Související obsah

​Ryan Searle ve svém prvním velkém finále předváděl velmi dobrý výkon a byl pro Wrighta nepříjemným soupeřem. Za stavu 8:8 ale na Angličana už dolehla trochu nervozita, a tak se Wright dostal do vedení 10:8. Následně mohl zavřít 129, ale toto číslo přehodil, a tak měl tuto hodnotu na terči znovu. Leg nakonec na svém podání ztratil a Searle se dotáhl opět na rozdíl jednoho legu. 

Ve dvacátém legu měl Wright další šipku na vítězství, ale Bull minulu a následně Searle první šipkou zavřel. Finále tak zamířilo do rozhodujícího legu, do kterého začínal Peter Wright. Na zavírání se dostal jako první, ale 62 bodů musel zavřít, jinak by Searle šel rovnou na D12. Zkušený Skot nakonec udržel nervy na uzdě a utkání ukončil.

Wright si tak vylepšil chuť po finále Grand Slam of Darts, kde nestačil na světovou jedničku Gerwyna Price.

Čtvrtfinále:

de Sousa – Dolan 4:10

Gurney – Searle 9:10

Wright – van Gerwen 10:6

Clayton – Van der Voort 10:3

Semifinále:

Searle – Dolan 11:6

Wright – Clayton 11:6

Finále:

Wright – Searle 11:10

Karel Sedláček a Petr Hrubec představují novou knihu Fenomén šipky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.