Chelsea ve šlágru kola remizovala s United, některé duely poznamenal příval sněhu

Zápas anglické Premier League mezi Chelsea a Manchesterem United byl šlágrem 13. kola anglické Premier League. Zdroj: Profimedia.cz

Nedělní program 13. kola anglické Premier League původně čítal pět zápasů, duel mezi Burnley a Tottenhamem ale byl kvůli přívalům sněhu odložen, a tak mohli fanoušci anglické fotbalové ligy sledovat jen čtyři utkání. I ta ale provázelo husté sněžení. V Leicesteru se kvůli úpravě plochy dokonce chvíli nehrálo. Lišky nakonec porazily Watford 4:2. Radovali se i Citizens, kteří porazili Součkův West Ham. Šlágr kola mezi Chelsea a United nepoznal vítěze, oba týmy se rozešly remízou 1:1.

Nejtřaskavější zápas 13. kola nejvyšší anglické soutěže obstaraly týmy vedoucí Chelsea a Manchesteru United. Přestože jsou rudí ďáblové v tabulce až na konci první desítky, byli to právě oni, kdo otevřel skóre.

V 50. minutě se na polovině hřiště dostal po chybě Chelsea k balonu Jadon Sancho, který prosvištěl středem hřiště a tváří v tvář Mendymu zacílil přesně k pravé tyči. V 69. minutě ale bylo vyrovnáno. Wan-Bissaka hodlal odkopnout míč z pokutového území do bezpečí, zakopl u toho ale o Thiaga Silvu a rozhodčí nařídili penaltu. VAR celou situaci ještě prozkoumal a dal sudím za pravdu. Následný pokutový kop pak bez obtíží proměnil Jorginho. V sedmé minutě nastavení mohl o triumfu Chelsea rozhodnout Pulišič, ve velké šanci ale přestřelil bránu a Blues tak proti United zapsali remízu.

​West Ham se Součkem v základní sestavě vyrazil na hřiště Manchesteru City a už od 33. minuty musel dohánět jednobrankové manko. Chvíli po půlhodině zápasu totiž přihrávku z pravé strany zužitkoval Gündogan a zblízka poslal balon za brankovou čáru. Mahríz navíc v závěru prvního poločasu napálil tyčku.

Citizens navýšili těsné vedení až v 90. minutě, kdy se prosadil pěknou přízemní ranou k levé tyči Fernandinho. Kladiváři stačili skóre pouze kosmeticky upravit. Ve 4. minutě nastavení se opřel do míče Lanzini a jeho pokus z otočky se od bližší tyče odrazil až do sítě. Celý zápas absolvoval na hrací ploše Tomáš Souček, Vladimír Coufal se podíval na hřiště v 61. minutě. Alex Král zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Ve zbylých dvou zápasech se radoval Leicester, jenž porazil Watford. A to přesto, že utkání na několik minut přerušila úprava hrací plochy, která byla nutná po přívalech sněhu. Vyhrál také Brentford, jenž těsně přehrál Everton.

Výsledky 13. kola anglické Premier League:

Brentford FC – Everton FC 1:0 (1:0)
Branky:
25. Toney (pen.)

Leicester City – Watford 4:2 (3:1)
Branky:
16. Maddison, 34. Vardy, 42. Vardy, 68. Lookman – 30. J. King (pen.), 61. Dennis

Manchester City – West Ham United 2:1 (1:0)

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.