Neapol uctila památku Maradony ve velkém stylu, AC Milán prohrál

V nedělních zápasech 14. kola fotbalové Serie A padl hned ve třech duelech maximálně jeden gól. Římský AS porazil FC Turín díky jediné trefě. Stejným výsledkem skončil i duel mezi Spezií a Bolognou. V něm se ale radovali hosté. Udine hrálo s Janovem bez branek. Větším rozdílem zvítězilo Sassuolo, které srazilo AC Milán třemi zásahy. Střelnici si otevřela také Neapol, která proti Laziu Řím uctila památku Maradony.

Italská Serie A nabídla v neděli pětici utkání. Udine nedokázalo v zápase s FC Janov vstřelit ani jeden gól. A jelikož se to nepovedlo ani soupeři, skončil vzájemný duel bezbrankovou remízou. Na branky byl chudý i duel mezi AS Řím a FC Turín a Spezií a Bolognou. Oba totiž rozhodla jediná trefa. Triumf Římanů zařídil Abraham. Výhru Bologni pak Arnautovič, který proměnil penaltu.

Větší počet branek padl v utkání mezi AC Milán a Sassuolem. To si na milánský celek vyšláplo na jeho hřišti a oslavilo výhru 3:1. Pomohl i vlastní gól Kjaera.

Neapol si zastřílela

Fotbalisté Neapole nastoupili do utkání proti Laziu s podobiznou Diega Maradony na dresu, aby uctili jeho památku, jelikož ve čtvrtek to byl přesně rok, co navždy odešel do fotbalového nebe.

Dařilo se jim to ve velkém stylu i na hřišti. Do vedení se domácí dostali už v sedmé minutě, kdy obránci sice zastavili průnik Mertense, ale k odraženému míči se dostal Zielinski, jenž tvrdou ranou rozvlnil síť.

​O tři minuty později bylo pro Neapol ještě lépe. Aktivní Mertens převzal přihrávku od Insigneho, obešel několik obránců a suverénně zakončil. Lazio pak mohlo snížit z rohového kopu, ale Acerbi trefil hlavou pouze břevno.

A tak velká show v podání Neapole mohla pokračovat. Dries Mertens po půlhodině hry napřáhl za velkým vápnem a vymetl šibenici Reinovy branky. Po hodině hry mohl Mertens dovršit hattrick, ale tentokrát jej brankář vychytal. V posledních minutách se nakonec Neapol dočkala i čtvrtého gólu, když z dálky přesně zacílil Fabian Ruiz.