Další sporty

Roste v Česku nová Soukalová? Biatlonistka si na start zapomněla hůlky

Roste v Česku nová Soukalová? Biatlonistka si na start zapomněla hůlky
Roste českému biatlonu další Gabriela Soukalová? Tereza Vinklárková už ji v jedné věci připomněla. Zdroj: Profimedia.cz

České biatlonistky o víkendu absolvovaly úvodní díl seriálu Světového poháru, který se konal ve švédském Östersundu. V obou dnech daly vzpomenout na bývalou hvězdu Gabrielu Soukalovou. Markéta Davidová totiž v sobotu opanovala vytrvalostní závod, nadějná Tereza Vinklárková pak v nedělním sprintu brala své první body v SP. Velký úspěch však vůbec nemusel přijít, dvaadvacetiletá sportovkyně si totiž na start zapomněla vzít hůlky.

To už tady jednou bylo. Kde jsou ty doby, kdy Gabriela Soukalová létala po běžeckých tratích a sbírala v biatlonových závodech jeden vavřín za druhým. Vedle parádních výkonů však uměla také zmatkovat. Jednou nechtěně sebrala lyže Ondřeji Moravcovi, podruhé bundu Evě Puskarčíkové, potřetí vzala hůlky Veronice Vítkové.

V roce 2019 v Oberhofu dokonce málem zmeškala start. Těsně před ním si totiž odběhla obléknout další funkční vrstvu a vytratila poutko od hůlky, pro které se musela vracet.

Související obsah

A právě Soukalové úsměvné eskapády před nedělním sprintem připomněla mladá Tereza Vinklárková. Ta si totiž na závod zapomněla vzít hůlky. Realizační tým jí však stihl náčiní ve velké rychlosti dodat a Češka mohla vyrazit na trať, kde nakonec obsadila 29. místo a poprvé zapsala body do Světového poháru.

Zástupci českého biatlonu informaci jen tak mimochodem zveřejnili na své facebookové stránce, kde Vinklárkové pogratulovali k prvním bodům a připomněli jí, že na start se chodí s hůlkami. "Holky dnes ukázaly, jak vypadá týmová práce. Zvlášť se sluší pogratulovat Terce Vinklárkové k prvním bodům a připomenout jí, že na start se chodí i s hůlkami! Nakonec jsme je stihli štafetovým během dodat za minutu dvanáct," stálo v příspěvku doplněném smajlíkem.

Gabriela Soukalová sice byla vyhlášená svými úsměvnými excesy, ukázala ale také, že umí skvěle zpívat:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.