Japonský zápasník ušlapal soupeře, pak byl diskvalifikovaný. Důvodu neuvěříte!

Japonský zápasník ušlapal soupeře, pak byl diskvalifikovaný. Důvodu neuvěříte!
Zdroj: koláž tn.cz / Twitter @Grabaka_Hitman, Rizin

Japonský zápasník Jusaku Kinošita ukončil svého soupeře brutálním způsobem. Na zemi mu čtyřikrát dupl na hlavu a bylo hotovo. Rychle po vítězství ale přišla diskvalifikace a důvod je ve srovnání s povolenou brutální technikou až absurdní.

Jiný kraj, jiný mrav! Ve většině světových MMA organizacích jako UFC, Bellator či KSW je kopání do hlavy, když zápasník leží na zemi či má s podlahou tři kontaktní body, zakázáno. V japonském Rizinu nikoli a Jusaku Kinošita (4-1) na galavečeru Rizin FF - Trigger 1st sílu brutální techniky demonstroval.

Soupeře Rjuičira Sumimuru (19-7) v půlce druhého kola poslal k zemi, kde mu u pletiva několikrát stihl dupnout na hlavu, než souboj ukončil rozhodčí.

Oslavy vítězství ale rychle vystřídalo zklamání. Rozhodčí původního vítěze diskvalifikovali, nikoli však za brutální kopy do hlavy, ale za přidržování se pletiva v době, kdy po soupeři dupal. Vítězství si tak připsal ukončený Sumimura.

Související obsah

Jiří Procházka v japonském Rizinu dlouho držel titul šampiona, připomeňte si ale jeho debut z roku 2015:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.