Hokej

Pittsburgh bude mít nového majitele. Ten vlastní Red Sox nebo Liverpool

Pittsburgh bude mít nového majitele. Ten vlastní Red Sox nebo Liverpool
Hráči Pittsburghu se radují po gólu do sítě Toronta | Zdroj: Profimedia

Hokejový klub Pittsburgh Penguins bude mít nového majitele. Dva vlastníci, Mario Lemieux a Ron Burkle, prodávají většinový podíl společnosti Fenway Sports Group (FSG). Tato firma již vlastní fotbalový Liverpool nebo hvězdný tým z MLB Boston Red Sox.

Oba dva dosavadní majitelé zůstávají jako součást skupiny vlastníků. Nemění se ani vedení týmu, kde na pozici generálního manažera zůstává Ron Hextall a trenérskou židli neopouští Mike Sullivan.

Nicméně Lemieux s Burklem, kteří klub v roce 1999 zachránili před krachem, už nebudou většinovými vlastníky. Společnost FSG zaplatí za organizaci Penguins zhruba 900 milionů dolarů (20,5 miliardy korun). Celou transakci ještě musí potvrdit rada guvernérů NHL.

Související obsah

​Podle renomovaného webu Sportico byla hodnota celku Pittsburghu Penguins v říjnu letošního roku 845 milionů dolarů (necelých 19 miliard korun). Byla to 15. nejvyšší hodnota ze všech týmů NHL. Nejhodnotnější organizací je Toronto Maple Leafs. To má hodnotu dvou miliard dolarů (téměř 45 miliard korun).

Na druhém místě je New York Rangers s 1,87 miliardy dolarů (42 miliard korun). Na třetím místě je pak další kanadský celek Montreal Canadiens s hodnotou 1,58 miliardy dolarů (35,4 miliardy korun).

Související obsah

"Zatímco Penguins vstupují do nové kapitoly, já zůstanu aktivní a zaangažovaný v týmu jako vždycky a budu se těšit, že navážeme na naše úspěchy s budoucími partnery FSG. Jejich filozofie odráží přístup, který v minulých 22 letech fungoval dobře pro mě i pro Rona," prozradila klubová legenda Mario Lemieux.

Nově tedy Pens bude vlastnit FSG, jejímž vlastníkem je miliardář John Henry. Ten koupil baseballový Boston Red Sox v roce 2001 a v roce 2010 fotbalový Liverpool. Součástí firmy je také basketbalista LeBron James, který do ní vstoupil letos v březnu.

Za Pittsburgh hraje také Sidney Crosby, který takto odhodil slovenského útočníka Capitals Féherváryho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události