Tenis

Proč nejel Rosol na Davis Cup? Údajně požadoval nesmyslné peníze

Českým mužským tenisem hýbe skandál. Lukáš Rosol podle tenisového svazu odmítl reprezentovat Českou republiku na Davis Cupu v Innsbrucku. Údajně chtěl víc peněz a to i přesto, že podle šéfa svazu Kaderky mu jako náhradníkovi nabídli dokonce víc, než museli.

Velká hádka se rozpoutala v českém mužském tenise. Lukáš Rosol měl jet na Davis Cup jako náhradník, za pouhé sezení na lavičce měl dostat podle Mezinárodní tenisové federace téměř 900 tisíc korun. Český tenisový svaz mu prý nabídl dokonce 1,2 milionu. Rosolovi to ale údajně bylo málo a chtěl miliony dva.

"Je neslýchané a nevídané, aby si někdo vynucoval dva miliony korun za nic, za to, že bude třetí náhradník a ještě vyhrožoval soudy nebo právním řešením. Já to považuju za absolutní skandál," řekl šéf českého tenisu Ivo Kaderka.

Související obsah

​Lukáš Rosol ale tvrdí něco jiného. Reprezentovat prý chtěl, dokonce prý podepsal hned tři smlouvy ohledně své účasti na tenisovém klání v Innsbrucku. A jeho právní zástupce tvrdí, že mu měl šéf svazu Kaderka dokonce vyhrožovat.

"Kdo nepodepíše, tak na Davis Cup neodjede. I přestože smlouvu pan Rosol podepsal, bylo mu prostředníky vzkázáno, že je na přání pana Ing. Ivo Kaderky vyřazen z nominace," prozradil Rosolův advokát.

Ostatní tenisté v nominaci a nehrající kapitán Navrátil se museli smířit s tím, že tým bude mít o jednoho člena méně. 

Související obsah

"Když máte na výběr víc hráčů, tak je to vždycky lepší, to si nebudeme nalhávat. Myslím, že je to velice citlivé téma nejen pro svaz, ale i pro Lukáše a asi pro všechny," přidal svůj pohled Jiří Veselý.

Reprezentační průšvihy měl Rosol už v minulosti. Nejprve se rozhádal s nehrajícím kapitánem Navrátilem a pak byl na nože i s parťákem Veselým.

Veselý mu před dvěma lety předhodil, že bez dobré finanční odměny odmítá reprezentovat. Tehdy si to nakonec oba hráči vyříkali. Naopak současná hádka se už dostala do rukou právníků. Jak celá kauza dopadne a kdo měl pravdu, se asi ukáže až u soudu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události