Českou bitvu ovládl Zadina, Washington zažil kolaps, Švéd se blýskl čtyřmi góly

Noc z úterý na středu patřila Filipu Forsbergovi! Švédský útočník nasázel Columbusu hned čtyři góly a pomohl tak svému Nashvillu k pohodlné výhře 6:0. Ve vzájemném utkání se trefili také David Pastrňák s Filipem Zadinou, ale po zápase byl spokojenější druhý jmenovaný. Washington prohrál na ledě Floridy i přesto, že po dvou třetinách vedl o tři góly.

Brankář David Rittich v noci šanci nedostal, a tak pouze z lavičky sledoval, jak se jeho spoluhráčům daří. Především Filip Forsberg zažil skvělý zápas, když už v páté minutě otevřel skóre gólem z naprosto nevídaného úhlu na přední tyč. Brankář Columbusu se za tento gól jistě červená ještě teď. Další tři góly si pak Forsberg schoval do 13., 36. a 40. minuty, na což Columbus v čele s Jakubem Voráčkem nedokázal vůbec reagovat.

Velmi zajímavý duel pro české fanoušky se odehrál mezi Bostonem a Detroitem. Nastoupilo do něj totiž hned pět tuzemských hráčů a dva z nich se radovali z gólu. Nejdříve otevřel skóre Filip Zadina, který ujel obráncům a bekhendovou kličkou překonal Ullmarka a poté srovnal za Medvědy David Pastrňák. Ten střelou mezi kruhy využil přesilovku pět na tři. Z vítězství se ale nakonec radovala Rudá křídla, když v 52. minutě rozhodl Marc Staal.

​Nešťastný večer prožili hokejisté Washingtonu. Po dvou třetinách sice vedli 4:1, ale stejně si z ledu Floridy neodváží ani bod, když v závěrečné části dostali čtyři góly. Kanonýr Alexander Ovečkin se v utkání neprosadil.

Noční zápasy NHL:

Boston Bruins Detroit Red Wings 1:2

Branky a nahrávky: 47. Pastrňák (T. Hall, McAvoy) – 26. Zadina (P. Suter), 52. M. Staal (Naměstnikov)

Florida Panthers Washington Capitals 5:4

Branky a nahrávky: 7. J. Thornton (Ekblad, Huberdeau), 44. Lomberg (Hörnqvist, Luostarinen), 47. Luostarinen (Lomberg, Weegar), 53. S. Bennett (Ekblad, Huberdeau), 60. S. Reinhart (Huberdeau, Ekblad) – 6. McMichael (Nick Jensen, D. Orlov), 7. Malenstyn (Leason, T. van Riemsdyk), 27. Eller (T. Wilson, D. Orlov), 33. Nick Jensen (Hagelin, N. Dowd)

New Jersey Devils San Jose Sharks 2:5

Branky a nahrávky: 50. Tatar (Zacha, N. Hischier), 53. Bratt (A. Johnsson) – 5. Gregor (R. Šimek, M.-É. Vlasic), 25. J. Middleton (Gregor, Barabanov), 31. T. Meier (Couture), 32. E. Karlsson (Barabanov, Balcers), 57. T. Meier

St. Louis Blues Tampa Bay Lightning 4:3 po s. n.

Branky a nahrávky: 24. R. O'Reilly (Kyrou, Parayko), 27. L. Brown (Sundqvist, Faulk), 42. I. Barbašev (Perunovich, Bučněvič), rozh. náj. R. O'Reilly – 3. Cirelli (Raddysh, Hedman), 6. Perry (Cirelli, Killorn), 6. Černák (Raddysh, Colton)

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets 6:0

Branky a nahrávky: 5. F. Forsberg (Mikael Granlund, Duchene), 13. Trenin (Sissons, Jeannot), 13. F. Forsberg (Mikael Granlund), 36. F. Forsberg (Mikael Granlund, Duchene), 40. F. Forsberg (Mikael Granlund, Johansen), 48. Cousins (Tomasino, Novak)

Minnesota Wild Arizona Coyotes 5:2

Branky a nahrávky: 8. J. Eriksson Ek (D. Kulikov, Greenway), 28. Kaprizov (Hartman, Goligoski), 35. Greenway (Merrill, V. Rask), 40. J. Brodin (Kaprizov, Hartman), 48. M. Foligno (J. Brodin, Greenway) – 6. Keller (Kessel, Gostisbehere), 46. Strälman (Chychrun, Keller)

Dallas Stars Carolina Hurricanes 4:1

Branky a nahrávky: 2. Hintz (Pavelski), 35. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 50. Pavelski (J. Robertson), 58. Hintz – 57. Kotkaniemi (Slavin, Niederreiter)

Smíšenou čtyřhru na Australian Open vyhráli Mladenovičová a Dodig

První grandslam sezony opanovala ve smíšené čtyřhře dvojice Kristina Mladenovičová a Ivan Dodig. Ti ve finále porazili australský pár Fourlisová-Kubler 2:0 na sety a mohli se na Australian Open radovat z titulu.

Výsledky nočních zápasů NBA

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 105:87, Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 124:115

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonaly Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.