Inter splnil povinnost a Zlatan přímákem rozpoutal gólové žně v Janově

Hned čtyři zápasy se odehrály v italské Serii A během středečního večera. AS Řím nedal Boloně jediný gól a po dvou výhrách padl, Inter Milán splnil povinnost a na domácím hřišti porazil Speziu. Vedoucí Neapol ztratila vítězství v Sassuolu v 89. minutě a na druhé místo tabulky postoupil AC Milán, kterému k vítězství pomohl Zlatan Ibrahimovič nekompromisním přímákem.

Milánský Inter se chtěl udržet na vrcholu tabulky, na domácím hřišti hrál se sedmnáctou Spezií. Nerazzurri se dostal do vedení až po půlhodině, kdy se zpoza vápna krásně prosadil Roberto Gagliardini. Před hodinou hry přidal ještě jeden gól Lautaro Martínez z pokutového kopu a získal tři body.

A výhru, která byla proti třetímu celku od konce povinností, si připsal také druhý milánský celek. Proti Janovu otevřel skóre kanonýr Ibrahimovič, a to přímým kopem v 10. minutě. Těsně před odchodem do kabin ještě zvýšil na 2:0 Messias a brazilský fotbalista po přestávce přidal ještě druhou trefu. Vítězstvím se AC Milán dostal s 35 body před městského rivala Inter na druhou příčku tabulky.

Mnohem těžší to měli fotbalisté AS Řím, které trénuje José Mourinho. Giallorossi se chtěli přiblížit ke čtvrtému místu, na kterém je aktuálně Atalanta Bergamo. Jediný gól duelu vstřelil v prvním poločase Mattias Svanberg a Boloňa se bodově dotáhla na sedmý Juventus a šestou Fiorentinu.

Napínavý závěr přineslo čtvrté utkání Sassuolo proti Neapolu. První tým italské ligy měl po trefách Ruize a Martense v druhé půli na dosah tři body, ale v 72. minutě vsítil kontaktní gól Scamacca a v samotném závěru přetavil prohru na remízu Gian Marco Ferrari. Utkání skončilo 2:2, Neapol po remíze vede ligu s jednobodovým náskokem.

10. Ibrahimovič, 47. Messias, 61. Messias

US Sassuolo Calcio – SSC Neapol 2:2 (0:0)
51. Ruiz, 60. Martens, 72. Scamacca, 89 Ferrari

Atalanta si v úterý poradila s Benátkami, hattrick vstřelil Pašalič:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.