Toronto rozstřílelo svého soupeře, Matthews se zaskvěl hattrickem

Hned jedenáct branek bylo k vidění v noci ze středy na čtvrtek v Torontu. Vyplynul z toho debakl 8:3, který si z kanadského města odvezlo Colorado. Hlavním strůjcem tohoto výsledku byl kanonýr Auston Matthews, který nasázel hned tři góly. Čeští hráči se v noci bodově neprosadili.

Toronto má v posledních dnech opravdu dobrou formu. Vyhrálo už pátý zápas v řadě a vždy na to potřebovalo základní hrací dobu. Tentokrát to odneslo silné Colorado. Jak se bude utkání vyvíjet, naznačila už první třetina, po které vedli domácí 3:1, když se Lavinám podařilo snížit pouhou vteřinu před koncem. V padesáté minutě už to pak bylo dokonce 8:2, což hosté zvládli už pouze zkorigovat.

Gólové hody si fanoušci užili také v Anaheimu, ale tentokrát se jednalo o mnohem dramatičtější bitvu. Kačeři v brankové přestřelce přetlačili Vegas 6:5, kdy se hráči začali trefovat až od druhé třetiny. Povedený večer zažil také Connor McDavid, který zaznamenal jeden gól a tři asistence, čímž pomohl Edmontonu k výhře nad Pittsburghem 5:2.

Noční výsledky NHL:

New York Rangers Philadelphia Flyers 4:1

Branky a nahrávky: 4. Trouba (Kakko, Lundkvist), 10. Dryden Hunt (Panarin, A. Fox), 21. Kreider (Kakko, Zibanejad), 60. Panarin – 30. Frost (Atkinson, Giroux)

Toronto Maple Leafs Colorado Avalanche 8:3

Branky a nahrávky: 5. W. Nylander (Tavares, Kerfoot), 8. Spezza (Simmonds, N. Ritchie), 15. Matthews (Marner, Bunting), 33. Dermott (W. Nylander, Tavares), 37. Tavares (Kerfoot, Brodie), 41. Matthews (Marner, Bunting), 49. Matthews (Muzzin), 51. Engvall (Bunting, Rielly) – 20. Girard (MacKinnon, L. O'Connor), 32. Kadri (J. Johnson, Ničuškin), 57. Kadri (Landeskog, MacKinnon)

Ottawa Senators Vancouver Canucks 2:6

Branky a nahrávky: 12. Ennis (C. Brown, Tierney), 54. B. Tkachuk (Mete, Norris) – 2. Pearson (Garland, L. Schenn), 23. Motte (Garland, Burroughs), 40. L. Schenn (Q. Hughes, J. T. Miller), 45. Horvat (Q. Hughes, Demko), 48. Chiasson (J. T. Miller, Q. Hughes), 58. J. T. Miller (Elias Pettersson, Q. Hughes)

Detroit Red Wings Seattle Kraken 4:3 po s.n.

Branky a nahrávky: 25. Fabbri (Dylan Larkin, P. Suter), 39. Naměstnikov (Oesterle, Seider), 47. L. Raymond (Dylan Larkin, Seider), rozh. náj. Erne – 31. Vince Dunn (Marcus Johansson, Wennberg), 37. Donato (Gourde, Donskoi), 55. Donato (Oleksiak)

Anaheim Ducks Vegas Golden Knights 6:5

Branky a nahrávky: 25. T. Terry (Drysdale, Steel), 27. Rakell (Milano, Zegras), 34. Zegras (Manson), 37. H. Lindholm (Milano, Zegras), 47. Drysdale (Milano, Zegras), 59. Lundeström (H. Lindholm) – 29. W. Carrier (Amadio, Kolesar), 40. Whitecloud (Janmark, B. Howden), 42. Janmark (Mark Stone), 52. Pacioretty (Theodore), 60. R. Smith (Pietrangelo, Pacioretty)

Edmonton Oilers Pittsburgh Penguins 5:2

Branky a nahrávky: 7. Hyman (McDavid), 17. Hyman (McDavid), 43. Yamamoto (Barrie, K. Russell), 48. Bouchard (McDavid, Draisaitl), 58. McDavid (Puljujärvi, Bouchard) – 15. Guentzel (Marino, Crosby), 21. Blueger (Rodrigues, Letang)

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.