Další sporty

Bronzový medailista zpívá o cestě do Tokia, v klipu je i Procházka. Podívejte se

Bronzový medailista z olympijských her v Tokiu Alexander Choupenitch složil píseň s názvem Boj a k tomu ve spolupráci s režisérem Janem Strachem natočil i videoklip. V něm vystoupil také UFC bojovník Jiří Procházka. Odkazuje na cestu do Ria, kam ho doprovodí jeho guru, kterého v klipu ztvárňuje právě jeho kamarád z bojových sportů.

Videoklip Alexandera Choupenitche poprvé spatřil světlo světa ve čtvrtek v 17 hodin. Bronzový medailista z Tokia o něm ale pro TN.cz promluvil už dříve. "Text vznikal už před olympiádou. Já jsem byl na soustředění, kde upřímně nemám moc co dělat. Třikrát denně trénuju, spím a jím. Šel jsem do kavárny, pustil jsem si nějaké beaty, prožíval jsem něco v tu chvíli a sám se sebou jsem vnitřně bojoval. Tak jsem prostě psal, ale já mám spoustu textů v telefonu napsaných, ale někdy se dostanou na povrch, někdy ne, ale tento se dostal," vypráví mladý sportovec a začínající umělec. 

Úspěch v Tokiu a vše s ním spojené jej přimělo, aby svému uměleckému výtvoru dal život. "Po olympiádě jsem navnímal, že bych s tím mohl jít ven a ve studiu nahrál druhou část. Pak jsem oslovil Honzu Stracha, který dělá klipy fakt velkým rapovým jménům tady v Česku. Řekl mi, že by bylo skvělé odkázat na Asii a mít tam Jirku Procházku, protože je to boj. Jirkovi se to líbilo, tak se rozhodl, že do toho půjde. Má malou roli, ale dost tomu klipu pomáhá. Na závěr dostanu od svého guru pozvánku do Tokia." prozrazuje, na co se můžou fanoušci těšit.

Související obsah

​Samotnému Procházkovi se to taky velmi líbilo. "Když jsem přišel na to, že sportovec na takové úrovní dělá i do hudby, tak jsem byl trochu překvapený. Ale když jsem poslouchal text a viděl natáčení klipu, ve kterém chvíli účinkuju, tak jsem viděl, že je opravdu dobrý," pochvaloval si MMA bojovník, který zápasí v organizaci UFC

Před oficiálním zveřejněním klipu jej mohlo vidět jen pár nejbližších lidí. "Mamce jsem ho ukázal, přítelkyni jsem ho ukázal a dvěma kamarádům. Všem se to líbilo. Mamce dokonce ukápla slza. Dojalo jí to, protože to má spojené s tím, že její syn byl na olympiádě. Tak doufám, že i ostatním se bude líbit," říká medailista z Tokia.

Související obsah

​Boj ale není jediná píseň, kterou Choupenitch vytvořil, ale na veřejná vystoupení to zatím ještě nevidí. "Pět písniček je zatím fakt málo na koncert, to bych to musel projet třikrát a lidi by se nudili. Nebo bych do toho musel dát nějaké průpovídky. Já mám nějaké sny, o kterých nemluvím. Myslím si, že je lepší ty věci dělat, a ne o nich mluvit. Když je něco na 90 % jisté, tak můžu říct, že jo, dáme to dohromady," naznačil, že v budoucnu se ale fanoušci můžou těšit, že si budou moci Choupenitche poslechnout naživo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události