Fenomenální Ronaldo nezastavuje, dvěma góly sestřelil Arsenal

Cristiano Ronaldo se raduje ze vstřelené branky Zdroj: profimedia.cz

Poslední dva zápasy nabídlo vložené čtrnácté kolo Premier League. Tottenham na domácím hřišti zdolal Brentford 2:0, zajímavější bylo večerní utkání mezi Manchesterem United a Arsenalem, které střelecky rozhodl skvělý Cristiano Ronaldo.

Arsenal se na Old Trafford dostal do vedení jako první velice bizarním gólem. Fred fauloval vlastního brankáře a Smith-Rowe ještě před hvizdem rozhodčího vstřelil branku a sudí Atkinson musel branku uznat. Do poločasu vyrovnal Bruno Fernandes.

Show začala ve druhém poločase. Hned na startu se před penaltovým puntíkem objevil Ronaldo a po přesné střele k levé tyčce poslal Red Devils poprvé v utkání do vedení. Identickým zásahem vzápětí odpověděl Ödegaard.

Skóre uzavřel hvězdný Cristiano Ronaldo, který skóroval z penalty, kterou vybojoval smolař prvního poločasu Fred. Arsenal měl ještě nějaké šance na vyrovnání, ale především Aubameyang se dvakrát neprosadil, a tak duel vyhráli domácí 3:2.

Tottenham se potřeboval zvednout a na svém hřišti přivítal nováčka z Brentfordu. Ve dvanácté minutě si dal vlastní branku Canos, výhru ve druhém poločase potvrdil Son.

Čtvrteční výsledky 14. kola Premier League:

Tottenham Hotspur – Brentford FC 2:0 (1:0)
12. Canós (vla.), 65. Son Hung-min

Manchester United – Arsenal FC 3:2 (1:1)
44. B. Fernandes, 52. Ronaldo, 70. Ronaldo (pen.) – 13. Smith-Rowe, 54. Ödegaard

Ronaldo vystřelil United výhru i v Lize mistrů:

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.