Další sporty

Ledecká si chce v sobotu spravit chuť, jízda vítězné Italky jí nepřišla výjimečná

Ledecká si chce v sobotu spravit chuť, jízda vítězné Italky jí nepřišla výjimečná
Česká lyžařka Ester Ledecká Zdroj: profimedia.cz

Páteční sjezd v kanadském Lake Louise Ester Ledecké příliš nevyšel. A tak si česká lyžařka chce po 12. místě spravit chuť v sobotním závodě, kde se na stejné sjezdovce opět pojede sjezd. 26letá závodnice se chce inspirovat i rychlou jízdou vítězné Italky Goggiaové.

Sofia Goggiaová totiž v pátek dominovala a druhou Američanku Breezy Johnsonovou porazila o 1,47 vteřiny, Ledecká pak ztrácela na Italku dokonce 2,39 vteřiny. "Jízda Sofie mi nepřišla na první pohled tak výjimečná, ale byla strašně rychlá, takže se na to ještě jednou musím podívat s klukama a rozebrat ji," odpovídá česká lyžařka.

V kanadském Lake Louise panuje hodně mrazivé počasí, a tak je příprava na závod o to náročnější. "Mám sice vyhřívané botičky i rukavice, ale pořád je mi zima, takže i když jsem Ledecká, tak mi to příjemné není a člověk se musí pořád hýbat," popisuje podmínky během závodů.

Související obsah

​Ester Ledecká sice po pátečním sjezdu příliš nevěděla, kde udělala tak zásadní chybu, že ztratila na trati tolik času, v sobotu chce ale chybičky vyladit. 

"Upřímně moc nevím, kde jsem tu chybu udělala, že jsem měla takovou ztrátu, takže to musíme zanalyzovat. Musíme se podívat, kdo jel v různých úsecích jak rychle, jestli to byla jenom Goggiaová, nebo i někdo jiný," dodává Ester Ledecká.

Poslechněte si, co Ester Ledecká prohlásila před startem sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.