Češky favorizovaným Finkám statečně vzdorovaly. Nakonec budou hrát o bronz

Smutná Michaela Mlejnková Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

České florbalistky neprolomily semifinálové prokletí mistrovství světa ani ve švédské Uppsale. V souboji o finále se statečně praly s Finkami, kterým nakonec podlehly 4:5. V neděli je tak čeká utkání o bronz se Švýcarskem. Finsko vyzve v boji o titul Švédsko.

Češky měly hodně špatný vstup do utkání, když inkasovaly už v první minutě. Důrazu na brankovišti využila Oona Kauppiová a poslala favoritky do vedení. Jenže o 18 sekund později bylo srovnáno. Karolína Suchá předvedla krásnou individuální akci, kterou zakončila gólem, když dokázala přehodit finskou brankářku.

A v polovině první třetiny bylo ještě veseleji. Eliška Krupnová dostala u pravého mantinelu spoustu prostoru a trefila se naprosto parádně do vzdálenější šibenice. Jenže i Finky dokázaly odpovědět během krátké chvíle. Veera Kauppiová se trefila taktéž přesně do horních pater branky.

​Přesto šly do šaten spokojenější české hráčky. Ratajová našla na zadní tyči volnou Elišku Krupnovou a ta neměla problém poslat balónek do odkryté branky. Nejlepší florbalistka světa tak překonala český rekord v počtu nastřílených gólů na mistrovství světa. Do této doby vedla Tereza Urbánková. Krupnová stanovila rekord na 23 přesných zásahů.

Ve druhé dvacetiminutovce se více dařilo Finkám. Ve 33. minutě se Veera Kauppiová dostala od pravého mantinelu na střed hřiště a zamířila přesně na zadní tyč. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný.

​V poslední části se dostal tým ze země tisíců jezer opět do vedení. My Kippiläová dostala na středu hřiště příliš místa a prostřelila Christianovou. Češky se ale nevzdaly a opět dokázaly srovnat krok. Ratajová sice netrefila branku, ale míček se od zadního mantinelu odrazil před odkrytou klec, kde byla připravená Michaela Mlejnková.

Rozhodující moment ale přišel o necelou minutu později. Na levé straně, kousek od velkého brankoviště, byla úplně volná Oona Kauppiová, jež se parádně trefila pod víko. Obrovskou šanci na vyrovnání měla pět sekund před koncem Ratajová, ale z dobré pozice minula.