Plzeň porazila v dramatu Slovácko, sudí neuznal dva góly

Zdroj: profimedia

Fotbalisté ostravského Baníku nedali v zápase 17. kola svému soupeři šanci a porazili České Budějovice 4:1. Za výhrou vykročili už v prvním poločase, kdy Dynamu nasázeli tři góly. Zastřílely si i Pardubice, které porazily papírového favorita z Mladé Boleslavi 3:2. Bohemka na domácí půdě nestačila na Jablonec. Od šesti pak hrála Plzeň, která v dramatickém utkání na hřišti Slovácka slaví výhru 2:1.

Pátý Baník vyrazil do bitvy s desátým Dynamem zcela neohroženě a už ve 2. minutě mohl oslavit vedoucí branku. Klíma dostal parádní nahrávku z pravé strany a placírkou poslal balón za Vorlova záda. O pět minut později se Ostravští radovali podruhé.

Fleišman rozehrál přímý kop z ostrého úhlu a míč zapadl přesně k bližší tyči. Těsně předtím, než uplynula první půlhodina hry, udeřil Baník potřetí. Kaloč vyslal parádní pas za obranu, na ten si naběhl Buchta a pěkným lobem překonal Vorla. V 86. hosté zmírnili výsledek, když se do střeleckých statistik zapsal Michal Škoda. Poslední slovo však měli Ostravané, kteří zásluhou Kuzmanoviče zvýšili na 4:1. A takovým skóre zápas i skončil.

​Bohemka na domácím hřišti v Ďolíčku prohrávala už od 8. minuty, kdy se v dresu soupeře z Jablonce prosadil Tomáš Čvančara. Ten po nahrávce zprava vystřelil z hranice pokutového území a míč zapadl přesně k pravé tyči. Těsně před přestávkou navíc Severočeši navýšili těsný náskok, když Le Gianga propálil Houska. Klokani vykřesali naději až v 84. minutě po gólu Hronka. Podruhé už balón do sítě neprotlačili a padli 2:1.

​Boleslav byla proti čtrnáctým Pardubicím jasným favoritem. Východočeši však hned na začátku zbortili papírové předpoklady. Už v 8. minutě jim totiž zajistil vedení Cadu, který otevřel skóre ranou ke vzdálenější tyči. O dvě minuty později už to bylo 2:0. Šeda kapituloval po Chytilově střele z hranice šestnáctky. V 18. minutě ještě zvýraznil náskok hostů svou druhou trefou Chytil a Boleslav byla zralá na ručník.

V 56. minutě však vykřesal naději Ewerton, který zacílil po pěkné akci Karafiáta s Douděrou. Boleslav stihla ještě jednu trefu, ta ale přišla až v nastavení, a tak s Pardubicemi prohrála 3:2.

Vrchol 17. kola obstaral duel Slovácka a Viktorie Plzeň. Západočeši se ujali brzkého vedení po gólu Havla. Domácím pak rozhodčí neuznal dvě branky. Nejdříve v prvním poločase odvolal gól poté, co viděl ruku Kohúta. Pak ve druhé půli zase odvolal branku Jurečky kvůli ofsajdu. Následně hosté přidali druhý gól zásluhou kanonýra Beauguela. Slovácko pak už dokázalo akorát snížit v nastaveném čase druhého poločasu, kdy regulérní trefu zaznamenal Ondřej Šašinka.

Výsledky nedělních zápasů 17. kola Fortuna ligy:

Bohemians 1905 – FK Jablonec 1:2 (0:2)
Branky:
84. Hronek – 8. Čvančara, 45. Houska

FC Baník Ostrava – SK Dynamo České Budějovice 4:1 (3:0)
Branky:
2. Jiří Klíma, 7. Fleišman, 28. D. Buchta, 88. Kuzmanovič – 86. Michal Škoda

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 2:3 (0:3)
Branky:
56. Ewerton, 90+2. Fila – 8. Cadu, 10. Chytil, 18. Chytil

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Branky:
90+3. Šašinka O. - 1. Havel, 68. Beauguel

Sparta, která své utkání 17. kola vyhrála už v sobotu, nedávno představila nové výroční retro dresy:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.