Tenis

Davis Cup patří Rusku, rozhodující bod zaznamenal Medveděv

Ruští tenisté potvrdili roli favorita a získávají Davis Cup! Ve finále nedali šanci Chorvatsku a hotovo bylo po dvou odehraných dvouhrách. Rozhodující bod zaznamenala světová dvojka Daniil Medveděv, která porazila Marina Čiliče 7:6 a 6:2.

Ruská tenisová federace nasadila do dvouher tradičně silnou dvojici Andreje Rubljova a Daniila Medveděva. Prvně jmenovaný se utkal s chorvatským mladíkem Borna Gojou, jenž na Davis Cupu zatím překvapoval svou hrou.

A Gojo dokázal světovou pětku potrápit i ve finále. Rubljov tak musel vytáhnout svůj nejlepší tenis, aby 279. hráče ATP rankingu porazil. Nakonec to ruský tenista zvládl ve dvou setech, přičemž druhá sada došla do tie-breaku. Andrej Rubljov ale nakonec zvítězil 6:4 a 7:6 a Rusko si připsalo první bod.

Související obsah

​Tie-break se pak hrál i ve druhém utkání, kde se Medveděv střetl se zkušeným Marinem Čiličem. Chorvat vedl 4:2, ale nakonec zkrácenou hru prvního setu prohrál. Ve druhé sadě pak už ruský tenista a vítěz US Open dominoval a zvítězil 6:2, čímž získal pro Ruskou tenisovou federaci rozhodující bod.

Davis Cup Rusko - Chorvatsko 2:0 (finále):

Rubljov - Gojo 2:0 (6:4, 7:6)

Medveděv - Čilič 2:0 (7:6, 6:2)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události