Další sporty

Tyson Fury zbrojí proti prestižní anketě. Pořadatelům za nominaci hrozí žalobou

Tyson Fury zbrojí proti prestižní anketě. Pořadatelům za nominaci hrozí žalobou
Tyson Fury Zdroj: Profimedia

Krpálek, Krejčíková, Davidová nebo třeba Patrik Schick, to jsou jména českých sportovců nominovaných v tuzemské anketě Sportovec roku. Zisk ocenění pro většinu sportovců znamená velkou poctu, ale najdou se i tací, kteří jím pohrdají. V Británii ještě ani není oznámena konečná nominace a boxer Tyson Fury už pořadatelům hrozí žalobou, pokud se jeho jméno na seznamu objeví. Cenu prý nepotřebuje.

Fury proti anketě BBC Sports Personality of the Year, která je udělovaná společností British Broadcasting Corporation, zbrojil již minulý rok. Tehdy žádal o odstranění svého jména z listu nominovaných a následně prosil diváky, aby pro něj nehlasovali. Letos se rozhodl pro ještě razantnější obranu.

"Nic to pro mě neznamená. Vlastně jestli mě do nominace zařadí, tak uslyší o mých právních zástupcích. Dejte to někomu, kdo to potřebuje. Já ne," vyjádřil se šampion WBC pro The Telegraph.

Tyson Fury poslal k zemi Deontaye Wildera Zdroj: Profimedia.cz

Furyho bojkot prestižního ocenění má pravděpodobně počátky v roce 2015. Tehdy 27letý boxer sesadil z trůnu těžké váhy léta neporaženého Vladimira Klička a připnul si pásy WBA, WBO a IBF. Proti jeho nominaci se však ohradila petice s více než 100 tisíci podpisy, veřejnost totiž pobouřily Furyho výroky na účet žen a homosexuálů. Sportovní osobností roku se tehdy stal tenista Andy Murray.

Připomeňte si sesazení Vladimira Klička z trůnu těžké váhy:

Cenu nezískal ani o tři roky později, kdy se po drogové závislosti a boji s psychickými problémy znovu postavil do ringu a úspěšně navázal na předešlou kariéru. Že by nad prestižním oceněním zlomil hůl?

"Nedali by mi to, ani kdybych vyhrál 50 titulů mistra světa. Měl jsem to vyhrát už třikrát. Ale já mám svou ženu a děti, to jsou všechny ceny, které potřebuji. Zažaluji BBC, pokud mě nominují," zopakoval Fury.

Tyson Fury letos znovu knokautoval Deontaye Wildera, a obhájil tak neporazitelnost i pás šampiona WBC. Další adepti na nominaci jsou například tenistka Emma Raducanuová, která letos triumfovala na US Open, či Lewis Hamilton, který bojuje o rekordní osmý titul mistra světa formule 1.

Související obsah

The Personality of the Year je každoroční cena udílená britským veřejnoprávním médiem BBC. Zpravidla je nominováno šest sportovců z Velké Británie, při olympijském roce je nominace rozšířena. Oznámení nominace je letos opožděné a zveřejněné má být až v polovině prosince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.