Fotbal

Mladá hvězda Dortmundu si pustila pusu na špacír, teď ji vyšetřuje policie

Anglický fotbalista Jude Bellingham si neodpustil nešetrné poznámky na adresu rozhodčího Felixe Zwayera po utkání Borussie Dortmund s Bayernem Mnichov (2:3), když připomněl jeho korupční minulost. Mladý záložník je nyní vyšetřován policií, jestli se tím nedopustil trestného činu pomluvy. Německý fotbalový svaz mu již udělil pokutu 1 milion korun.

Jméno německého sudího Felixe Zwayera je totiž spojeno s korupční aférou z roku 2005, kdy jako asistent rozhodčího přijal úplatek 300 eur (7 600 korun), aby pomohl v protiprávním jednání hlavnímu rozhodčímu Robertu Hoyzerovi, který ovlivňoval zápasy. Od Německého fotbalového svazu za to tenkrát dostal půlroční trest.

O tomto víkendu měl tu čest pískat nejprestižnější zápas Bundesligy mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov. Mladému záložníkovi domácího týmu se ale nelíbilo, jak některé situace posoudil, především nařízenou penaltu po ruce Matse Hummelse.

Související obsah

"Pokud nasadíte do největšího utkání v Německu rozhodčího, který v minulosti ovlivňoval zápasy, tak co jako čekáte?" nebral si servítky osmnáctiletý fotbalista.

"Pro mě to rozhodně nebyla penalta. Mats se ani nedívá na míč a ten ho pak zasáhl do ruky. Ostatně takových rozhodnutí bylo v utkání hodně," nechápal Bellingham. 

Související obsah

​Rozhodčí Zwayer měl ale po utkání jiný názor. "Už během hry jsem si všiml, že Hummels míč rukou zasáhl. Otázka pro mě byla, jestli měl ruku od těla, nebo ne. To jsem v reálném čase nepostřehl, tak jsem požádal o pomoc VAR, který mi sdělil, že ruka byla od těla v nepřirozené pozici. Tak nebylo co řešit," vysvětlil čtyřicetiletý sudí.

Jestli za své výroky ponese Bellingham nějaké následky, se rozhodne v průběhu tohoto týdne. Kromě policie celou záležitost prošetřoval i německý fotbalový svaz, který mu udělil pokutu 40 tisíc eur (1 milion korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.