Fotbal

Náhrada za střelce Haalanda? Dortmund má získat talentovaného útočníka

Náhrada za střelce Haalanda? Dortmund má získat talentovaného útočníka
Karim Adeyemi se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Borussia Dortmund je obrovským favoritem v přestupu mladého německého útočníka Karima Adeyemiho. Ten teď působí v rakouském Salcburku, tedy ve stejném týmu, ze kterého do Dortmundu přestupoval také norský supertalent Erling Haaland. Rodák z Mnichova měl odmítnout i nabídku Barcelony.

Karim Adeyemi je jedním z nejžhavějších zboží na aktuálním přestupovém trhu. Devatenáctiletého útočníka původem z Mnichova nejvíce chce Borussia Dortmund a také Bayern Mnichov, jehož akademií Adeyemi prošel. Mladík ale cítí větší šanci v dresu Dortmundu, kam by měl s největší pravděpodobností zamířit. 

Talentovaný kanonýr, který se letos prosadil již třikrát v Lize mistrů, odmítl Barcelonu a podle informací webu Sky Sports zamíří do Dortmundu. "Hráč se chce rozvíjet v Německu a prosadit se v Bundeslize – zejména s výhledem na evropský šampionát v roce 2024," řekl reportér a expert na přestupy Max Bielefeld.

Související obsah

Hráč se má obávat toho, že by ve Španělsku zmizel z dohledu reprezentačního trenéra Hansiho Flicka. Nejpravděpodobnější je přestup právě do Dortmundu, Max Bielefeld tomu dokonce dává 90–95 %. Ze Salcburku před dvěma lety koupil Dortmund také hvězdného Erlinga Haalanda, který v Severním Porýní-Vestfálsku září. 

"Adeyemi je velký německý talent. Přináší extrémní rychlost a hru, která je zásadně vzrušující," pronesl Bielefeld. O hráče měl být zájem také v Lipsku, ale BVB mělo poslat lepší nabídku. "Vše mluví pro Dortmund," uzavřel Bielefeld. Adeyemi letos vstřelil již tři branky v Lize mistrů a jedenáctkrát se prosadil i v rakouské Bundeslize.


Dortmund ve šlágru kola prohrál s Bayernem 2:3:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události