Fotbal

Koho můžou dostat české týmy v pohárech na jaře? Sparta má snazší los

Koho můžou dostat české týmy v pohárech na jaře? Sparta má snazší los
Dávid Hancko a Ivan Schranz se radují z gólu | Zdroj: Profimedia

Už v pondělí se rozhodne o tom, s kým se Sparta a Slavia střetnou v šestnáctifinále Evropské konferenční ligy. Zatímco Spartu čekají soupeři, kteří se v základní skupině této soutěže umístili na druhých místech, Slavia svého protivníka najde mezi třetími týmy z Evropské ligy. Zároveň ale platí, že v této fázi soutěže ještě nemohou české týmy narazit proti sobě. Los začíná v pondělí ve 14 hodin.

Sparta si čtvrteční výhrou nad Brøndby zajistila pokračování v pohárech i na jaře, když se z Evropské ligy přesunula o soutěž níž. V prvním kole vyřazovacích soubojů Evropské konferenční ligy na ni čekají povětšinou schůdní soupeři. Jedná se o týmy, které se umístily na druhých místech ve skupině této soutěže. Jediná výjimka je u Slavie, protože v šestnáctifinále nemohou proti sobě nastoupit dva týmy ze stejné země.

Spartu tak čeká jeden z těchto soupeřů: Maccabi Tel Aviv (Izrael), Partizan Bělehrad (Srbsko), Bodø/Glimt (Norsko), Randers (Dánsko), PAOK (Řecko), Karabach (Ázerbájdžán), Vitesse (Nizozemsko) / Tottenham (Anglie).

U poslední dvojice ještě není jisté, jestli postoupí Vitesse nebo Tottenham, protože anglický celek ve čtvrtek nenastoupil do posledního kola skupiny (o tom jsme psali zde), jelikož mnoho jeho hráčů mělo pozitivní test na covid. Není tak jasné, jestli se utkání do konce roku odehraje. Pokud ano a pokud Tottenham na svém hřišti porazí Rennes, bude možným soupeřem pro Spartu on. V jakémkoli dalším případě se jím stane nizozemské Vitesse.

Související obsah

​Z ostatních soupeřů mít Sparta velký strach nemusí. Nejvíce obávanými protivníky je asi řecký PAOK nebo srbský Partizan, který aktuálně vede srbskou ligu. Tým Bodø/Glimt se zase ve skupině blýskl šokující výhrou nad AS Řím 6:1. Lehký úkol by svěřenci trenéra Vrby neměli ani proti dvojici Vitesse/Tottenham. V ostatních duelech by ale měli platit za favority.

Slavia si pokračování v Evropské konferenční lize zajistila druhým místem ve skupině této soutěže, když jej stvrdila remízou na hřišti silného Unionu Berlín. Lehcí soupeři je nečekají ani v šestnáctifinále, které se odehraje na jaře. Bude mít na výběr z týmů, které skončily v základní skupině Evropské ligy na třetím místě, vyjma pražské Sparty, jak už bylo vysvětleno výše.

Související obsah

Slavia se utká s jedním z těchto týmů: PSV (Nizozemsko), Leicester (Anglie), Fenerbahçe (Turecko), Marseille (Francie), Celtic (Skotsko), Rapid Vídeň (Rakousko), Midtjylland (Dánsko).

Nejschůdnějšími soupeři z této skupiny jsou určitě poslední tři jmenované celky. S Celticem a Rapidem Vídeň má čerstvou zkušenost pražská Sparta, která oba soupeře dokázala přehrát. S dánským celkem zase Slavia loni vypadla v předkole LM, i když nebyla horším celkem. Ostatní soupeři jsou těžké váhy a proti nim by Slavii nečekalo nic lehkého, i když Leicester dokázali svěřenci trenéra Trpišovského v loňské jízdě Evropskou ligou vyřadit.

Utkání šestnáctifinále Evropské konferenční ligy se odehrají 17. a 24. února. 

Sparta před nedávnem nastoupila v retro dresech, které připomněly 128. výročí klubu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události