Další sporty

Samková na první závod nenavázala, v Rakousku skončila až pátá

Samková na první závod nenavázala, v Rakousku skončila až pátá
Zdroj: Profimedia

Česká snowboardcrossařka Eva Samková ovládla první čtvrtfinále, a postoupila tak do semifinále, kde skončila o milimetry třetí. Ve finále tedy chyběla. Vendula Hopjáková ve čtvrtém čtvrtfinále spadla, a nakonec si tedy pro postup mezi osm nejlepších nedojela. A to i přes pád další soupeřky.

V první čtvrtfinálové jízdě Světového poháru v rakouském Montafonu se Eva Samková umístila na prvním místě, rozhodnout nakonec musela fotografie. Druhé místo by ovšem na postupu do semifinále nic nezměnilo. Druhá česká snowboardcrossařka Vendula Hopjáková spadla, a ztrátu tak nakonec již nedojela. Do semifinále se neprobojovala.

V semifinále česká snowboardcrossařka dlouho držela druhé místo, ale v závěru se na malý moment propadla na čtvrtý flek a celou situaci se pokoušela zachránit těsně před cílem. Francouzka Chloe Trespeuchová nakonec o milimetry zvítězila, rozhodnout musela cílová fotografie. Samková tak jela jen o páté místo. 

Související obsah

Netradičně se tak úspěšná česká jezdkyně rozloučila se Světovým pohárem v rakouském Montafonu vítězstvím v malém finále. Do bodování zapsala po prvním místě také páté. 

Eva Samková dříve oznámila také kandidaturu do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události