Fotbal

Šéfkomentátor Nova Sport o Lize mistrů: Nejlepší byl Haller

Šéfkomentátor Nova Sport o Lize mistrů: Nejlepší byl Haller
Zdroj: TN.cz

Deset gólů Sebastiana Hallera, úžasná pumelice Toniho Kroose a konec Sevilly nebo Dortmundu. Liga mistrů nabídla během skupinové fáze nejeden zajímavý příběh. Největším překvapením podzimu je ale Barcelona a její neúspěch.

Liga mistrů má za sebou skupinovou fázi a ty nejdůležitější momenty z dosavadních 96 zápasů shrnul fotbalový šéfkomentátor Nova Sport Milan Štěrba:

Největší překvapení - Neúspěch Barcelony
Poprvé od sezony 2003/04 bude Barcelona chybět ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. A chybět bude hodně! A to navzdory problémům, kterými si prochází (pomessiovská éra, finanční problémy, výměna trenéra, generační krize). Katalánce čeká hodně práce, aby klubu vrátili jeho lesk. Už to nebude jen o rozhazování peněz, ale především o trpělivé práci s talentem a mládím. Z toho ale paradoxně může zase povstat nová sympatická Barcelona, kterou bude opět zdobit její charakteristický herní styl a sázka na vlastní talentované odchovance.

Barcelona dokonala svůj zmar poslední prohrou s Bayernem 0:3:

Nejsledovanější zápas - Barcelona - Bayern 0:3
Když Barcelona nastoupila do prvního zápasu proti Bayernu v rozestavení se třemi obránci v řadě a s vysokou věží Luukem de Jongem na hrotu, byl to šok. Tým pověstný kombinační hrou s množstvím přihrávek nakrátko najednou nakopával vzduchem dlouhé centry dopředu na útočníka, který je následně posouval na spoluhráče. Tahle strategie zaskočila všechny včetně hráčů Bayernu. V úvodu utkání se dokonce zdálo, že by to mohlo fungovat. Tým z Mnichova ale po počátečním váhání zabral a na půdě oblíbeného soupeře v Lize mistrů zvítězil.

Související obsah

Nejlepší fotbalista - Sebastian Haller
Objev a nádherná fotbalová pohádka. Ve West Hamu nechtěný útočník Sebastian Haller se v lednu stal rekordní posilou Ajaxu, jenže pak administrativní chybou přišel o jaro v Evropské lize. Navíc se na první pohled zdálo, že sto devadesát centimetrů vysoký forvard nebude zapadat do běhavého ofenzivního stylu týmu z Amsterdamu. Opak je pravdou a po podzimu je sedmadvacetiletý rodák z Francie s deseti góly nejlepším střelcem Ligy mistrů. A jako teprve druhý hráč historie této soutěže se dokázal prosadit ve všech šesti utkáních skupinové fáze.

Haller gólově přispěl i k šesté skupinové výhře Ajaxu:

Nejpodivnější moment - Vítězství Šeriffu Tiraspol na půdě Realu Madrid
První moldavský klub v Lize mistrů rozhodně v září nenastupoval na hřiště Realu Madrid v roli favorita. Právě naopak. Ale pak přišel šok. Vítězství trpaslíka nad obrem a první místo ve skupině s plným bodovým ziskem po dvou zápasech. Je více než zasloužené, že pouť nejběhavějšího týmu evropskými poháry letos neskončí. Na jaře si zahraje ve vyřazovací fázi Evropské ligy.

Odvetu už Real zvládl i díky parádní trefě Toniho Kroose:

Nejlepší hláška - Poznámka Martina Frýdka
"Ty jsi uměl přihrávat, jen jsi nikdy přihrávat nechtěl," prohlásil Martin Frýdek na adresu Horsta Siegla během reklamní přestávky ve studiu Ligy mistrů. Když se vypnou kamery, dojde občas mezi hosty na velmi pikantní rozhovory a je opravdová škoda, že zůstanou mimo vysílání. Příkladem je setkání dvou bývalých spoluhráčů ze Sparty i reprezentace v okamžiku, kdy došlo na chválu Thomase Müllera za jeho přihrávkovou nezištnost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události