Další sporty

Krčmářovi pokazila stíhačku horší střelba, štafeta žen skončila osmá

Krčmářovi pokazila stíhačku horší střelba, štafeta žen skončila osmá
Česká biatlonistka Markéta Davidová | Zdroj: profimedia.cz

Biatlonista Michal Krčmář dojel ve stíhačce na SP v Hochfilzenu sedmadvacátý. Jediný český zástupce odstartoval do závodu na 12,5 kilometru po nepovedeném sprintu až ze 39. pozice, postupně se ale propracoval až do první dvacítky. Dvě chyby při třetí střelbě ho však znovu odsunuly hluboko do pole poražených. Česká štafeta žen ve složení Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková vybojovala osmou příčku.

Českému závodníkovi Michalu Krčmářovi se nepovedl páteční sprint a do sobotní stíhačky vyrazil až jako devětatřicátý. Postupně však šplhal nahoru. Pomohla mu k tomu rychlá a přesná střelba na první položce, ze které odjížděl s čistým štítem a na 31. pozici.

Skvěle se českému reprezentantovi vedlo i při druhé střelbě. Rovněž trefil všech pět terčů a propracoval se na 20. příčku. Pak však Krčmáře střelecké štěstí opustilo. Na třetí položku dojížděl osmnáctý, dvěma chybami však klesl zpět do třetí desítky.

​Jedna chyba v závěrečné střelbě znamenala znovu trestné kolo. V závěru však Čech zabral a nakonec vybojoval body za 27. místo.

Pro vítězství si dojel Francouz Fillon Maillet, druhý skončil další francouzský reprezentant Emilien Jacquelin a třetí příčku obsadil další zástupce Francie Simon Desthieux, který v cílové rovince přespurtoval Samuelssona. Odpoledne se jela ještě štafeta žen, do které zasáhlo kvarteto ve složení Jislová, Voborníková, Davidová a Puskarčíková.

Související obsah

​Štafetu tradičně rozjela Jessica Jislová a na prvním úseku si na začátku vedla dobře. Při první střelbě odpálila všechny terče a odjela ze střelnice na 6. příčce. V pořadí si pohoršila po druhé střelecké položce, při níž musela třikrát dobíjet.

Tereze Voborníkové, která nahradila Lucii Charvátovou, předávala na osmém místě. Česká juniorka se snažila průběžnou pozici udržet, při své střelbě musela jednou dobíjet a klesla na 11. příčku. Následně opravovala hned dvakrát a dokončila svou část závodu na 13. místě.

Na trať se poté pustila česká jednička Markéta Davidová. A předvedla parádní jízdu. Na střelnici sice nejprve jednou, a poté dvakrát opravovala, díky fantastickému běžeckému výkonu se ale přiblížila na dostřel šestému Německu a sedmé Ukrajině. Eva Puskarčíková vyrazila z osmé pozice a umístění dokázala udržet. Při střelbě vyčistila všechny terče a udržela naději na dobré umístění.

Posléze sice chybovala, nakonec však osmou příčku uhájila. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události