Další sporty

Pocta pro Radima Cepka. Jako první Čech vstoupil do florbalové Síně slávy

Pocta pro Radima Cepka. Jako první Čech vstoupil do florbalové Síně slávy
Radim Cepek vstoupil do Síně slávy IFF Zdroj: IFF

Česká republika má prvního člena florbalové Síně slávy. Mezi smetánku na aktuálním světovém šampionátu vstoupil Radim Cepek, který s reprezentací získal stříbrnou medaili na mistrovství světa v roce 2004.

"Dozvěděl jsem se to po telefonu a je to pro mě velká pocta. Určitě to potěšilo i rodinu. Je to asi i poděkování za kariéru. Je to moc hezký pocit," neskrýval radost Cepek. Ten se o svém zařazení dozvěděl před dvěma měsíci.

Na svou bohatou kariéru vzpomíná rád. Aby také ne, jako hráč získal s reprezentací stříbrnou medaili a jako trenér bronz. Navíc jako první Čech hrál švédskou nejvyšší soutěž. "Na kariéru vzpomínám jenom v dobrém. Začínal jsem s hokejem a mým velkým snem bylo hrát na mistrovství světa. To se mi nakonec splnilo v jiném sportu. Když se zpětně na tu kariéru podívám, tak nemohu říct nic špatného. Splnil jsem si dětské sny. Každý okamžik byl nádherný. Nezapomenutelný okamžik je samozřejmě z mistrovství světa 2004," prozradil 45letý Cepek.

Související obsah

"Florbal se samozřejmě hodně posunul. Když jsem odcházel do Švédska, bralo se to jako hokejová NHL. I když jsem neměl žádnou super smlouvu, tak to pro mě byl splněný sen," pokračoval trojnásobný mistr České republiky s Tatranem Střešovice.

Nyní se Cepek věnuje trenérskému řemeslu ve švýcarském Zugu, kde se kompletně stará o mládež. "Vždycky jsem říkal, že mě baví trénování, tak jsem u něj ve Švýcarsku zůstal. Oni to tam mají specifické, protože jejich juniorská soutěž je do 21 let," dodal.

Související obsah

​Cepek také zhodnotil české výkony na šampionátu. "Tým je dobře složený a říkal jsem, že nebude hrát druhé housle. S Finskem hráli výborně, ale bohužel se to nepovedlo. Hrají sympaticky v každém zápase. Mladí kluci mají do budoucna velký potenciál," myslí si bývalý hráč Chodova.

Celkově se mu ale současný florbal příliš nelíbí. "V době, kdy jsem hrával, tak byla špička širší a bylo to zajímavější. Momentálně jsou opravdu jenom čtyři týmy, které drží otěže. Semifinále už je za mě až moc velká nuda. Ty zápasy jsou hrozně fyzické, je daleko méně hezkých akcí. Je jasné, že semifinále nebude končit výsledky 10:8. Je to ale za mě až moc velká vyčkávaná na chybu. Zápasy už za mě nejsou atraktivní jako kdysi," neskrýval kritiku Cepek.

Právě on je dodnes nejproduktivnějším hráčem české reprezentace. Ve 126 zápasech nasbíral 143 bodů za 71 gólů a 72 asistencí. V roce 2010 byl vyhlášen pátým nejlepším florbalistou světa.

Ještě před aktuálním mistrovstvím byl hostem pořadu Nastavený čas florbalista Adam Delong:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události