Další sporty

Samková v problémech, snowboardistka si zlomila oba kotníky a musí na operaci

Samková v problémech, snowboardistka si zlomila oba kotníky a musí na operaci
Zdroj: Profimedia

Česká snowboardkrosařka Eva Samková si způsobila těžké zranění. Olympijská vítězka ze Soči si při dojezdu týmového závodu v rakouském Montafonu zlomila obě nohy v kotníku. Dva měsíce před olympijskými hrami v Pekingu tak musí řešit velkou komplikaci.

Fanoušky zimních sportů nejprve v sobotu zastihla výborná zpráva. Snowboardkrosaři Eva Samková a Jan Kubičík vybojovali v závodě týmů Světového poháru v rakouském Montafonu druhé místo. Samková si tak spravila chuť po páteční páté příčce z individuálního závodu. 

Související obsah

​Dobrý výsledek jí ale zhořkl. Při dojezdu si totiž způsobila zranění. Podle informací svého trenéra Marka Jelínka si nešťastně zlomila obě nohy v kotníku. To je před blížící se olympiádou, kde česká závodnice obhajuje bronz, velká komplikace. 

"Evka při dojezdovém manévru při předkopávání prkna upadla a zlomila si obě nohy v kotnících. Za chvíli podstoupí operaci u specialistů tady v Rakousku. Rekonvalescence bude nějakou dobu trvat. Doufejme, že bude Evka v pohodě a co nejdřív se z toho mentálně vylíže, protože je samozřejmě velmi nešťastná," uvedl její kouč.

Na podzim Eva Samková oznámila kandidaturu do komise sportovců MOV:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události