Další sporty

Prskavec po olympiádě přibral a už se těší na Vánoce. Jak je stráví?

Jiří Prskavec to dokázal, získal zlato
OH Tokio | Zdroj: Profimedia

Český olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec už se připravuje na následující sezonu, ve které bude vrcholem mistrovství světa v německém Augsburgu. Nyní ale na 28letého závodníka čeká zasloužená vánoční pauza, kterou si užije v rodinném kruhu.

Loňská sezona byla pro Prskavce velmi úspěšná. V Tokiu si totiž splnil sen, když si na krk pověsil zlatou olympijskou medaili. "Byla to sezona jednoho závodu, který vyšel na jedničku. Jsem naprosto spokojený. Už se ale snažím soustředit na novou sezonu. Už nám začala příprava, i když teď přes Vánoce budu mít takové volnější období," zhodnotil uplynulý rok.

V příští sezoně na Prskavce čeká Světový pohár, mistrovství Evropy i světa. "Rád bych se vrátil do celkového hodnocení Světového poháru. Tam už se mi podařilo dvakrát zvítězit a rád bych zase promluvil do celkového pořadí," doufá mělnický rodák. Hlavním cílem ale bude světový šampionát v Augsburgu.

"Uvidíme, jak moc mě poznamená pauza po olympiádě. Snad budu mít dostatečnou chuť a energii, abych tomu mohl dát sto procent. Zatím to tak vypadá, takže věřím, že jo. Mistrovství světa bude v Augsburgu, kde to mám strašně rád. Bohužel na posledních dvou závodech jsem tam měl vždy šťouch na posledních dvou brankách. A vždy mě to stálo vítězství. Je co napravovat a doufám, že se mi to povede," přeje si dvojnásobný olympijský medailista.

Související obsah

​Nyní už se Prskavec připravuje na následující sezonu, ale jak sám říká, začátky byly těžké. "Když jsme začínali v listopadu na olympijské trati v Paříži. Tak jsem měl od olympiády nahoře nějakých pět nebo šest kilo a fakt to bolelo. Měl jsem z toho hrozný pocit, navíc tam byla poměrně zima. Ale už se to hodně zlepšilo, trošku jsem zhubnul a baví mě to. Užívám si to a doufám, že to tak bude i nadále," dodal s úsměvem.

Čeští vodní slalomáři už byli i ve své oblíbené destinaci na Réunionu. "Tam si to užívám. Navíc tam se mnou byla rodina, takže jsem měl čas na ní i tréninky. Dělal jsem v podstatě to, co mám nejradši," prohlásil spokojeně Prskavec. Ten navíc zkouší novou disciplínu. Trénink na kajaku si prokládá i na kanoi. "Na singl kanoi mě to baví, jen je problém, jak se v ní klečí. Je pro mě fakt těžké klečet tam delší dobu. Je to něco jiného, něco nového. Hodně se na trati převracím a na to nejsem zvyklý. Často třeba neprojedu branku. Myslím, že mi to může přinést i něco do kajaku. A hlavně je to zábava," smál se Prskavec.

Související obsah

​Ještě před začátkem přípravy byl Prskavec s rodinou na dovolené na Maledivách. A to společně se svým velkým kamarádem Lukášem Krpálkem. "Byli jsme nadšení, že jsme tam v utajení. Až potom tam měl Lukáš nějaké focení, tak se to provalilo. Fotograf se ho zeptal, jestli to může dát na instagram a označit ho tam. Tak se nějak domluvili. Pak zjistili, že je tam ještě jeden takový a rázem to věděl celý ostrov. Naštěstí to už bylo ke konci pobytu a na jejich chování to nemělo žádný vliv. Samozřejmě tam bylo i pár Čechů, kteří věděli, o koho jde," popsal zaslouženou dovolenou.

Nyní už se ale těší na Vánoce, při kterých se ale bude stále fyzicky připravovat. Pravidelně každé ráno bude vyrážet na běžky, ale s jídlem se neošidí. "Přes Vánoce na to kašlu. Budu dělat bramborový salát, který jsem dělal i loni a měl úspěch. Budu se ale muset letos podívat zase na nějaký recept, protože normálně nevařím. Nemám to moc rád a hlavně mě to nebaví. Ale doufám, že bude mít zase úspěch," popsal svůj plán na svátky Prskavec.

Související obsah

​Ten se těší hlavně na to, že se bude moct přes svátky věnovat rodině. "Budu se snažit být co nejvíc doma a užít si čas s rodinou. Už jsme ozdobili dům, ale pod sněhem se mi přetrhl jeden řetěz. Ještě budeme zdobit vnitřek. Ale už jsme s Jiříčkem stavěli i sněhuláka. Budeme také společně péct cukroví. Moc se na to těším," nemůže se dočkat dvojnásobný mistr světa na kajaku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události