Hokej

Covid kosí hráče v NHL, nejistá je účast na OH. Je to zneklidňující, říká McDavid

Covid kosí hráče v NHL, nejistá je účast na OH. Je to zneklidňující, říká McDavid
Zdroj: Profimedia.cz

Pandemie koronaviru není zdaleka u konce a nyní to pociťují i hráči v NHL, kde se v letošní sezóně mohou naplnit téměř všude plné kapacity stadionů. V noci na středu byly vinou covidu-19 zrušeny dva zápasy, na covidovém protokolu je přes dvacet hráčů. Vzhledem ke zvyšujícímu počtu nakažených je v ohrožení i olympiáda, kde hrozí až pětitýdenní karanténa.

Na listině, která v NHL od minulého roku funguje, figuruje například hvězdný spoluhráč Davida Pastrňáka z Bostonu Brad Marchand, kapitán New Jersey Nico Hischier i ofenzivní eso Islanders Matt Barzal. Edmontonu chybí zase hlavní kouč Dave Tippett. 

Problémy jsou ale celosvětové. Nakažení jsou fotbalové týmy Manchesteru United či Tottenhamu Hotspur, basketbalový Brooklyn musel odehrát poslední duel v NBA bez celkově sedmi hráčů, kteří byli v kontaktu s nakaženým či byli testováni pozitivně, a Chicago Bulls kvůli deseti hráčům mimo hru muselo odložit zápas s Detroitem.

V noci na středu byly odloženy zápasy celkem čtyř týmů v NHL, pandemie řádí v kabině Caroliny i Nashvillu. Mimo jsou také hokejisté Calgary, jejichž následující zápasy byly odloženy. Aktuálně to vypadá, že se bude nákaza šířit nadále. Vancouver nastoupil proti Columbusu bez tří hráčů na covidovém protokolu, ke kterým se po první třetině připojil obránce Tucker Poolman, takže zápas nedohrál. Podobně na tom byl Morgan Frost, který odstoupil z utkání mezi Flyers a Devils.

Související obsah

Potichu se v zámoří začala řešit omezení na hokejové zápasy, ale zatím k žádnému vyjádření nedošlo. Ve velkém ohrožení je po posledních událostech také účast hráčů na zimních olympijských hrách v čínském Pekingu. Největší hrozbou je až pětitýdenní karanténa pro pozitivně testované. 

"Situace bude samozřejmě velmi proměnlivá a musíme pokračovat ve shromažďování všech informací, které existují," pronesl pro web The Athletic Connor McDavid. "Jsem hráč, který sní o tom zahrát si na olympiádě, ale pětitýdenní karanténa je zneklidňující," dodal hvězdný útočník. 

Chris Johnstone z kanadské stanice TSN pronesl, že čínská vláda požaduje v případě dvou pozitivních testů karanténu, která by mohla trvat v rozmezí tří až pěti týdnů. "Je zřejmé, že případy přibývají všude," řekl McDavid. Zda by na olympiádu skutečně jel, nechtěl komentovat ani v případě, kdyby hráče čekala karanténa v maximálním trvání tří týdnů.

Olympiáda v Pekingu se s problémy potýká již od léta:​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události