Další sporty

Nejdražší vstupenka v historii? Lístek na zápas Michaela Jordana

Nejdražší vstupenka v historii? Lístek na zápas Michaela Jordana
Vstupenka na debut Michaela Jordana v NBA | Zdroj: Huggins & Scott Auctions

Michael Jordan i dávno po ukončení kariéry boří rekordy. V aukcích padají rekordní částky za jeho sportovní vybavení či sběratelské kartičky. Nyní vytvořila rekord další z jeho memorabilií - vstupenka na jeho první zápas v NBA.

Na debut největší basketbalové legendy Michaela Jordana přišlo 26. října 1984 přes třináct tisíc diváků. Ti v dnes již zbořeném Chicago Stadium sledovali zrod sportovní ikony. Většina lidí svou vstupenku pravděpodobně vyhodila, jenže dnes toho možná litují. Jedna zachovalá v dobrém stavu se totiž nyní prodala v aukční síni Huggins & Scott Auctions za neuvěřitelných 264 tisíc dolarů (téměř šest milionů korun). Původně přitom stála pouze šest a půl dolaru.

Michael Jordan se v NBA představil parádním výkonem, když zaznamenal 16 bodů, 7 asistencí, 6 doskoků a 4 bloky. Svému týmu Chicago Bulls tak pomohl k výhře 109:93 nad Washingtonem Bullets.

Vstupenka za 264 tisíc dolarů totálně zbořila dosavadní rekord nejdražší sběratelské vstupenky. Ten byl stanoven v říjnu, když se lístek na třetí finále Světové série (finále baseballové MLB) z roku 1903 (první Světová série v historii) prodal za úctyhodných 175 tisíc dolarů (necelé 4 miliony korun).

Související obsah

Nejvzácnější památky na kariéru Michaela Jordana obecně vyjdou sběratele na pořádný balík. V říjnu se prodaly boty z jeho nováčkovské kariéry za jeden a půl milionu dolarů (33 milionů korun).

Michael Jordan svými výkony ohromoval celou NBA. Ta tento týden žasla nad senzačním "buzzer beaterem" Devonteho Grahama:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události