Další sporty

Jislová potvrdila skvělou formu a dojela si pro nejlepší výsledek kariéry

Jislová potvrdila skvělou formu a dojela si pro nejlepší výsledek kariéry
Česká biatlonistka Jessica Jislová Zdroj: Profimedia

Česká biatlonistka Jessica Jislová zajela v Le Grand-Bornand parádní stíhací závod. Do něj odstartovala z 15. místa, o tři místa se posunula směrem výše a vylepšila si své kariérní maximum. Za vítězkou Elvirou Öbergovou zaostala o minutu a půl.

Právě výkon ze čtvrtečního sprintu byl jejím dosavadním nejlepším výsledkem. První položku zastřílela čistě, ale na druhé střelbě přišla jedna chyba. Nicméně skvěle jí jely lyže, a tak ani po trestném kole neztrácela příliš mnoho.

Při první stojce zastřílela čistě a posunula se na jedenácté místo. Na závěr ale jednou minula a nakonec dojela dvanáctá. Díky tomuto výsledku si také zajistila účast v nedělním závodě s hromadným startem, který pojede vůbec poprvé v kariéře.

Související obsah

​Na dobré umístění mohla po dvou střelbách pomýšlet i Lucie Charvátová, která byla v polovině závodu šestnáctá. Jenže na poslední střelbě čtyřikrát minula a skončila až na 44. místě. O dvě místa za ní dojela 21letá Tereza Voborníková. Závod ovládla Švédka Elvira Öbergová, která slaví premiérové vítězství ve Světovém poháru.

Výsledky stíhacího závodu žen v Le Grand-Bornand:

1. E. Öbergová (SWE) 29:27,0 (2)
2. J. Simonová (FRA) +4,2 (1)
3. H. Öbergová (SWE) +11,6 (2)
.
.
12. J. Jisslová (CZE) +1:32,8 (2)
44. L. Charvátová (CZE) +3:35,2 (7)
46. T. Voborníková (CZE) +3:41,5 (3)

V loňské sezoně trápil české biatlonisty koronavirus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události