Totální výbuch Davidové. Ve sprintu v Annecy dojela v sedmé desítce

Česká biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Z českých biatlonových reprezentantek se v úvodním závodě SP v Annecy zadařilo pouze Jessice Jislové. Ve sprintu na 7,5 kilometru dojela na 15. místě. Lucie Charvátová si dobrý výsledek zkazila střelbou a skončila sedmatřicátá. Další Češky doběhly v šesté a sedmé desítce. Nejhorší výsledek zaznamenala Markéta Davidová. Ta dorazila do cíle až na 62. pozici.

Do sprintu odstartovala jako první česká závodnice Jessica Jislová. Běžela sice pomaleji, na první střelecké položce však vyčistila všechny terče a pokračovala na trati bez ztráty kytičky. Při stojce sice jednou chybovala, musela na trestné kolo a na mezičase byla devatenáctá, ale skvělým finišem vybojovala konečné patnácté místo.

O chvíli později vyrazila do bílé stopy také Markéta Davidová a znovu ukázala, že běžecky patří mezi nejlepší závodnice. Na ležce ale sestřelila pouze čtyři terče a nevyhnula se trestnému kolu, do další části závodu tak vyjela ze střelnice na průběžné 25. pozici. Vestoje se jí dařilo ještě o něco hůř. Dvě chyby znamenaly dvě trestná kola a tři sta metrů navíc. Do cíle tak Češka dorazila na průběžné 31. pozici a po dojezdu všech závodnic klesla na konečnou 62. příčku.

​Poté se pustily do závodu na další zastávce SP také Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová. Obě napoprvé neminuly ani jeden terč a měly zaděláno na slušný výsledek, Charvátová se dokonce pohybovala v první desítce. Pak však přišly dvě chyby na střelnici a konec nadějí, chybovala rovněž Puskarčíková. Charvátová si pak dojela pro 37. příčku a Puskarčíková skončila jednašedesátá. Další česká závodnice Tereza Voborníková dojela padesátá.

Závod opanovala Marte Olsbuová Röiselandová, která ani jednou nechybovala. Druhou Francouzsku Bescondovou porazila o patnáct vteřin. Třetí skončila Elvira Öbergová.