Gól za pět dvanáct nepomohl. Češi na úvod Channel One Cupu padli s Finy

Česká hokejová reprezentace zahájila Channel One Cup bitvou s Finskem Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace ve svém prvním duelu na Channel One Cupu prohrála. Svěřenci trenéra Pešána sice dokázali proti Finsku v pražské O2 areně dvakrát vyrovnat a dotáhnout duel až do nájezdů, v nich však neproměnili ani jednu hokejovou penaltu. Hráči Suomi se trefili jednou a zvítězili 3:2. V dalším utkání porazilo Rusko Švédy díky jediné trefě.

Češi zahájili svůj první duel na letošním Channel One Cupu aktivně a už po necelých sedmi minutách měl na holi první branku Řepík. Jeho rána z mezikruží však jen o pár centimetrů minula svatyni Finů. V čase 09:27 to byli naopak hráči Suomi, kteří otevřeli gólový účet zápasu. Manninen dostal skvělou nahrávku za obranu a projektilem z levého kruhu překonal Hrubce.

V závěru první třetiny mohl vyrovnat Gulaš, Säteriho však neprostřelil. Proti finskému brankáři neuspěl ani Nestrašil, jenž pálil z oblasti mezi kruhy. Manninen skvěle zasáhl betonem. Chvíli po polovině základní hrací doby se český národní tým dočkal. Kovář si vyměnil kotouč s Gulašem a následně nekompromisně zacílil z levého kruhu.

Závěrečná třetina odstartovala velkou šancí Finska. Na konci rychlé a nebezpečné akce stál Nättinen, puk za Hrubcova záda ale neprocpal. Na druhé straně ujel finské obraně Hyka, se svým bekhendovým blafákem však neuspěl.

Frolík poté nabil rozjetému Kovářovi, ten však ranou z pravého kruhu minul bližší tyč. V čase 47:52 udeřili Finové. Levtchi si nabruslil do předbrankového prostoru a dělovkou z dorážky rozvlnil síť české klece.

​Svěřenci trenéra Pešána to na konci zkusili bez brankáře a z početní výhody vytěžili vyrovnávací trefu. Jedenáct vteřin před koncem srovnal i díky teči jednoho z bránících hráčů Milan Gulaš a poslal duel do prodloužení. Ani to však utkání nerozseklo a následovaly samostatné nájezdy. Zatímco Finsko se jednou trefilo, Češi neproměnili ani jednu hokejovou penaltu a padli 3:2.

Ve druhém čtvrtečním zápase padl jediný gól. Bitvu mezi Švédskem a Ruskem ovládli domácí Rusové, kteří zásluhou Vojnova ze 48. minuty zvítězili 1:0.

Výsledky čtvrtečních zápasů Channel One Cupu:

Česko – Finsko 2:3 (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář) – 10. S. Manninen (Markus Granlund, Pokka), 48. Levtchi (Kemppainen), rozh. náj. Tiivola

Švédsko – Rusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 48. Vojnov (N. Gusev, V. A. Tkačov)