Dortmund překvapivě prohrál s Herthou. Lipsko padlo s Bielefeldem

Německá Bundesliga nabídla v rámci sobotního programu hodně zajímavé výsledky. Překvapivě všechny body odevzdal Dortmund, který prohrál s Herthou, ale také Lipsko, které hrálo doma s předposledním Bielefeldem a padlo 0:2.

V zápase mezi Herthou a Dortmundem nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté měli ztratit body. Po půl hodině hry se dostal k zakončení Julian Brandt a krásně přehodil Schwolowa. Po změně stran ale přišlo srovnání. Ishak Belfodil předvedl krásné sólo, které zakončil bez problémů. Navíc domácí šli do vedení po nádherné střele Marca Richtera.

Tentýž hráč dokonce navýšil na 3:1. Nejprve Belfodil ještě neprostřelil Hitze, který jeho střelu z nadějné pozice vyrazil, ale na dorážku Richtera už nedosáhl. Dortmund už pouze snížil sedm minut před koncem Steffena Tiggese, jenž se prosadil hlavou. Borussia je tak druhá za Bayernem Mnichov o devět bodů. Hertha je 11. Vladimír Darida za berlínský celek odehrál 73. minut.

​Překvapivě bez bodu zůstalo Lipsko. To doma hrálo s Bielefeldem. V prvním poločase sice bylo Lipsko lepší, ale ze šesti střel ani jednou netrefilo branku. A na to doplatilo. Arminia ve druhé půli dvakrát skórovala a zvítězila 2:0.