Leverkusen padl s Freiburgem, Schick vyšel gólově naprázdno

Fotbalový Leverkusen, za který nastupuje český ostrostřelec Patrik Schick, změřil v rámci 17. kola Bundesligy síly s Freiburgem a ve velké bitvě dvou soupeřů z první pětky tabulky se radovali domácí. Český reprezentant tentokrát vyšel střelecky naprázdno a v 75. minutě opustil hrací plochu. Večer se ještě hraje duel Kolína se Stuttgartem. V dalším utkání porazil Kolín díky jediné trefě Stuttgart.

Patrik Schick byl v posledních kolech Bundesligy jako nezastavitelná mašina a sázel jednu branku za druhou. V utkání proti Freiburgu se však střelecky neprosadil a musel společně s týmem kousat prohru. Domácí se ujali vedení už ve 33. minutě, kdy z pokutového kopu skóroval Grifo. Ten dal připomenout dloubák Antonína Panenky, díky němuž dopravil balón do sítě.

​Bayer se poté dočkal vyrovnání. V první minutě nastavení úvodního poločasu hlavičkoval z malého vápna Aránguiz a balón rozvlnil síť domácí svatyně. Poslední slovo pak měl ale opět Freiburg.

V 84. minutě Hrádecký podcenil centr z pravé strany, vyběhl pozdě a přímo před ním se k míči dostal Schade, který zblízka zacílil k pravé tyči. V té době už na hřišti nebyl český reprezentant, který v 75. minutě střídal. Freiburg nakonec vyhrál 2:1.

Z vítězství se radoval i Kolín. Když už to vypadalo na remízu, otevřel skóre v 88. minutě Modeste. Víc se toho na hřišti nestalo a střela ze závěru tak byla i vítěznou.