Tenis

Tenistka Pcheng Šuaj popřela, že by byla obětí sexuálního napadení

Tenistka Pcheng Šuaj popřela, že by byla obětí sexuálního napadení
Zdroj: profimedia.cz

Kauza okolo čínské tenistky Pcheng Šuaj nabírá další rozměr. 35letá hráčka totiž ve videohovoru popřela, že by byla obětí sexuálního napadení. Její nejnovější vyjádření zaskočilo i WTA.

"V první řadě musím zdůraznit něco, co je velmi důležité. Nikdy jsem neřekla nebo nenapsala, že mě někdo sexuálně napadl," prohlásila Pcheng Šuaj ve videohovoru, který přinesly singapurské noviny Lianhe Zaobao. Sama tenistka pak svůj příspěvek na sociálních sítích, který kauzu započal, označila za nedorozumění.

Ženskou tenisovou asociaci (WTA) však toto vyjádření zaskočilo a podle slov jejích zástupců jen rozšířilo pochyby. "Toto vystoupení nerozptýlí obavy WTA o její blaho a možnost komunikovat bez cenzury nebo nátlaku," dodala WTA, která na začátku prosince pozastavila všechny turnaje na území Číny. 

Související obsah

Zkušená tenistka byla nezvěstná od začátku listopadu, kdy na sociálních sítích tvrdila, že byla sexuálně zneužita bývalým komunistickým funkcionářem Čangem Kao-lim. Její příspěvek byl brzy po zveřejnění smazán. Od této doby se o Šuaj nevědělo.

Související obsah

Světové organizace, vlády i veřejnost volaly po odpovědi, po dnech nejistoty se objevily zprávy, fotky, a dokonce i videa, kde tenistka všechny ujišťovala o svém bezpečí. Dokonce i dvakrát mluvila s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem. Nicméně obavy o nátlaku ze strany čínských orgánů přetrvávají.

O celé kauze jsme vás informovali v Televizních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události