Tenis

Covid dostihl i Nadala. Zažívám těžké chvíle, přiznává. Stihne Australian Open?

Covid dostihl i Nadala. Zažívám těžké chvíle, přiznává. Stihne Australian Open?
Tenista Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia

Zákeřná infekční nemoc covid-19 dostihla i jednoho z nejlepších tenistů světa – Rafaela Nadala. Pozitivně byl testován v pondělí po návratu z exhibičního turnaje v Abú Zabí. Na sociálních sítích přiznal, že zažívá nepříjemné chvíle a je nejasné, jestli se bude moci zúčastnit turnajů na začátku roku včetně prestižního Australian Open.

Rafael Nadal odehrál v Abú Zabí dva zápasy. S trojnásobným grandslamovým vítězem Andym Murraym neuhrál ani set a proti světové čtrnáctce Denisi Šapovalovi nezvládl rozhodující supertiebreak. Po návratu do Španělska na něj čekalo ještě nepříjemnější překvapení. 

"Chtěl bych oznámit, že po mém návratu domů po turnaji v Abú Zabí jsem byl pozitivně testován na covid-19," napsal dvacetinásobný grandslamový vítěz na své sociální sítě. Tento výsledek PCR testu přišel i přes to, že v místě konání turnaje byl několikrát testován negativně. "V Kuvajtu i Abú Zabí jsme procházeli kontrolami každé dva dny a všechny byly negativní. Poslední byl v pátek, jehož výsledky jsem dostal v sobotu," popisuje Nadal.

Podle vzkazu, který poslal svým fanouškům, se nejedná zrovna o nejlehčí průběh nemoci. "Zažívám nepříjemné chvíle, ale doufám, že se to postupně zlepší. Nyní jsem doma a oznámil jsem výsledek těm, kteří se mnou byli v kontaktu."

Související obsah

​Nadalova účast na dalších turnajích je nyní nejistá. "V důsledku této situace musím být se svým kalendářem naprosto flexibilní a budu analyzovat své možnosti na základě zdravotního stavu. O svých dalších krocích vás budu informovat," ujistil Nadal své příznivce. 

Nadalovi v Paříži postavili sochu. Hráč z toho byl dojatý: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události