Hokej

Proč se neptají nás, jestli se nebojíme jet na OH? Nejsme vši, diví se opora Davosu

Proč se neptají nás, jestli se nebojíme jet na OH? Nejsme vši, diví se opora Davosu
Magnus Nygren v dresu Davosu Zdroj: Profimedia

Podle posledních informací to vypadá, že olympijské hry v Pekingu budou bez hráčů NHL. Povoláni by tedy byli jen hráči, kteří působí v Evropě. Švédská opora švýcarského Davosu Magnus Nygren ale nechápe, proč nikdo nezohlední, že i hráči ze starého kontinentu jsou jen lidé, kteří chtějí hrát ve férových a bezpečných podmínkách.

Podle Nygrena by na olympijských hrách měli hrát hlavně hráči z NHL. "Určitě chci na olympiádě vidět hráče z NHL, protože tato akce je pro ty nejlepší. Ale nechci zažívat žádný komplex méněcennosti a říkat si, že jsme (hráči z Evropy) alespoň dobří hokejisté. O tom to není. Jsme pouze lidé, kteří jsou stejně stavění. Rozdíl je jen v tom, že hráči v NHL jsou lepší sportovci," říká hráč švýcarského Davosu pro švédský web expressen.se.

Ze zámoří prosakují interní informace, že nejprestižnější sportovní akce se bude muset obejít bez hráčů ze zámoří, ale Nygren si k tomu pokládá filosofickou otázku. "Proč je považováno za samozřejmost, že hráči z Evropy budou chtít jet na olympiádu?" a vzápětí i tento dotaz vysvětluje. "Chceme také hrát hokej za co nejnormálnějších podmínek. Nikdo - a jsem si jistý, že mluvím za všechny - nechce jet do Číny, být v karanténě a hrát na olympiádě jen proto, aby nebyla zrušena. Působí to na mě tak, jako by chtěli poslat ty zas**** vši z Evropy. Zdá se, že nikoho nezajímá, jak se na celou věc díváme," podivuje se bronzový medailista z mistrovství světa 2014. 

Související obsah

​Z jeho vyjádření trochu vyplývá, že by se hokejový turnaj na olympijských hrách vůbec neměl konat, ale do těchto úvah švédský hráč zabíhat nechce. "Nemám dost informací, abych se k tomu takto vyjadřoval, ale spíš mě zajímá, jaký je rozdíl mezi hráči NHL a hráči v Evropě. Když nemohou jet oni, tak proč mohou lidé s úplně stejnou prací? NHL má samozřejmě více zápasů, ale také máme harmonogram, který musíme dodržovat," nechápe 31letý hokejista.

Pokud by hráči NHL opravdu nemohli na olympijské hry jet, byl by Nygren jedním z kandidátů do obranných řad švédské reprezentace. I přes svá vyjádření by ale pozvánku přijal. "V době koronavirové krize jsem hrál i na mistrovství světa. Jel bych i na olympiádu, protože předpokládám, že pro naši bezpečnost udělají vše," říká trojnásobný účastník mistrovství světa.

Tomáš Hertl promluvil o koronavirové situaci v NHL.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události