Hokej

Konec nadějí. Hráči z NHL na olympiádě nebudou. Na oficiální oznámení se čeká

Konec nadějí. Hráči z NHL na olympiádě nebudou. Na oficiální oznámení se čeká
Zdroj: profimedia.cz

Podle informací z blízkých zdrojů NHL už je prý jasné, že zimní olympijské hry v Pekingu budou bez hráčů NHL. Údajně se na tom shodlo vedení NHL i hráčská asociace NHLPA. Na oficiální oznámení se stále čeká, mělo by však být zveřejněno velmi brzy.

Už je to asi takřka jasné. Na zimních olympijských hrách v Pekingu, které se uskuteční za méně než dva měsíce, nebudou startovat hokejisté z NHL. Listu The Athletic to potvrdily zdroje blízké nejslavnější soutěži světa.

Důvodů pro zásadní rozhodnutí je hned několik. Na tzv. covidový protokol byly v poslední době zařazeny desítky hráčů, které onemocněly covidem-19. Důsledkem toho musely být odloženy některé zápasy.

A protože čísla neustále rostla, dohodlo se vedení NHL s hráčskou asociací NHLPA na tom, že od 22. do 26. prosince bude přerušena celá soutěž. Delší vánoční přestávka však znamená velkou komplikaci. A proto se bude nejspíš muset hrát i v době olympiády.

Související obsah

​​Nepříznivě se jeví rovněž fakt, že pokud by hráči byli na základě covidového protokolu v Číně pozitivně testovaní na covid-19, museli by zůstat až  v pětitýdenní karanténě. "Znepokojující," řekl o tomto pravděpodobném scénáři útočník Edmontonu Connor McDavid.

"Z vlastní zkušenosti vím, jak unikátní jsou olympijské hry. Ale nemyslím jen na svůj zážitek, ale i na kluky, kteří neměli možnost být toho součástí. Vím, co mohou ztratit," uvedl hvězdný Sidney Crosby.

Oficiální rozhodnutí sice ještě světlo světa nespatřilo, mělo by se tak stát ale velmi brzy. Obzvlášť když už je údajně vše rozhodnuto.

NHL odkládá další zápasy. Vánoční pauza se prodlouží:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události